FİLİSTİN

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 5.11.2018 19:37:45

Hamas yetkilisi er-Rıdvan: ABD yaptırımları direnişi hedef alıyor; İran'ın yanında olacağız

Hamas heyeti liderlerinden İsmail Rıdvan, El-Meyadin haber kanalına verdiği bir röportajda, "ABD'nin İran'a uyguladığı yaptırımları kınıyor ve bu yaptırımları zalimane ve düşmanca değerlendiriyoruz ve Tahran'ın yanında olacağınız." dedi. Hamas yetkilisi er-Rıdvan: ABD yaptırımları direnişi hedef alıyor; İran

Hamas heyeti liderlerinden İsmail Rıdvan, El-Meyadin haber kanalına verdiği bir röportajda, "ABD'nin İran'a uyguladığı yaptırımları kınıyor ve bu yaptırımları zalimane ve düşmanca değerlendiriyoruz ve Tahran'ın yanında olacağınız." dedi.

Konuşmasının devamında, Siyonist düşmanla ilişkilerin normalleşmesinin şehitlerin ve yaralı Filistinlilerin kanıyla boğulmak anlamına geleceğini de sözlerine ekledi.

İsmail Rıdvan, ABD'nin İran’a karşı yaptırımlarının direnişi hedef aldığını belirtti. Konuşmasının devamında, İran İslam Cumhuriyeti'nin direnişine tam olarak güvendiklerini söyledi. Hamas hareketinin lideri, “İsrail'le ilişkilerin normalleşmesi, “Yüzyılın Anlaşması”nın uygulanmasında ikinci adımdır ve ilk adım ABD büyükelçiliğinin Kudüs’e aktarılmasıydı.” dedi.

İsmail Rıdvan, Siyonist rejimle ilişkilerin normalleşmesi çok tehlikeli bir adımdır, diye uyarıda bulunarak şöyle devam etti: “Arap ve İslam ümmetini İsrail'le ilişkilerin her türlü normale dönmesine karşı çıkmaya çağırıyoruz.” dedi.

 

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09