FİLİSTİN

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 14.5.2018 10:35:48

Hamas: Mescid-i Aksa baskını Amerika'nın desteğiyle gerçekleşti ​

Hamas, yüzlerce Yahudi yerleşimcinin Mescid-i Aksa'ya baskın düzenlemesini ve Mescid-i Aksa'nın avlusunda işgal rejimi bayrağı açılmasını kınadı. Hamas: Mescid-i Aksa baskını Amerika

Hamas, yüzlerce Yahudi yerleşimcinin Mescid-i Aksa'ya baskın düzenlemesini ve Mescid-i Aksa'nın avlusunda işgal rejimi bayrağı açılmasını kınadı.

Hamas sözcülerinden Abdullatif El-Kanua, dün (13 Mayıs Pazar) konuya ilişkin yaptığı açıklamada, Yahudi yerleşimcilerin baskınını Amerika'nın desteğiyle Siyonistlerin arbede çıkarması olarak niteledi.

El-Kanua, Yahudi yerleşimcilerin Mescid-i Aksa'ya düzenledikleri baskının tüm Araplara ve Müslümanlara hakaret, ümmetin kutsal değerlerine apaçık saldırı olduğunu belirtti.

Yahudi yerleşimcilerin baskınının Arap ve İslam ülkelerinden her düzeyde tepki gerektirdiğini kaydeden El-Kanua, Filistinlileri Batı Şeria'da, Kudüs'te ve tüm temas noktalarında işgal güçleriyle çatışmaya davet etti.

Dün sabah binden fazla Yahudi yerleşimci işgal güçlerinin yoğun güvenlik önlemleri altında El-Mağaribe Kapısı'ndan girerek Mescid-i Aksa'ya baskın düzenledi.

Yahudi yerleşimcilerin Mescid-i Aksa'nın avlusunda işgal rejimi bayrağı açıp ayin yapmaları üzerine gerginlik yaşandı.

 

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09