FİLİSTİN

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 11.8.2018 09:32:42

Hamas liderlerinden Ebu Zuhri: İki gün önceki çatışmalar göstermiştir ki işgalci İsrail yenilebilir

İslamî Direniş Hareketi (Hamas), Filistinli direniş gruplarıyla işgal rejimi arasında çıkan çatışmaların bu rejimin ne kadar zayıf olduğunu ortaya koyduğunu belirtti. Hamas liderlerinden Ebu Zuhri: İki gün önceki çatışmalar göstermiştir ki işgalci İsrail yenilebilir

İslamî Direniş Hareketi (Hamas), Filistinli direniş gruplarıyla işgal rejimi arasında çıkan çatışmaların bu rejimin ne kadar zayıf olduğunu ortaya koyduğunu belirtti.

Twitter hesabından açıklama yapan Hamas liderlerinden Sami Ebu Zuhri, yaşanan çatışmaların bu rejimin hezimete uğramaya da müsait olduğunu ortaya koyduğunu ifade etti.

Mısır’ın arabuluculuğuyla sağlanan ateşkesten önce yaşanan iki günlük çatışmalarda 3 Filistinli şehit olurken, 40 kişi de yaralandı. Hamas İsrail rejiminin hava saldırılarına karşılık olarak Siyonist yerleşim bölgelerine 200’den fazla roket fırlattı.

Ateşkes ihlalini ahlak haline getiren işgal rejimi daha önce Mısır’ın arabuluculuğuyla sağlanan ateşkesi ihlal ederek iki gün önce Gazze saldırılarına yeniden başladı.

İşgalcinin hava saldırılarına direnişin misilleme olarak attığı füzeler, Gazze çevresindeki yerleşkelerde sürekli sirenlerin çalmasına neden oldu.

İslamî Direniş Hareketi (Hamas) sözcüsü Hazım Kasım ise, Filistin halkının Büyük Dönüş ve Kuşatmayı Kırma Yürüyüşü gösterilerinin başta Gazze üzerindeki kuşatmayı kaldırmak olmak üzere amaçlarını gerçekleştirinceye kadar devam edeceğini söyledi.

Kasım dün (10 Ağustos Cuma) yaptığı açıklamada, “Siyonist işgal rejiminin öldürme aygıtları Filistin halkının direniş konusundaki iradesini kırmak için sürekli girişimlerde bulunuyor. Ancak her seferinde başarısız kalıyor. İşte bugün de Filistin halkı işgalcinin savaş aletlerine karşı meydan okumak için Büyük Dönüş Yürüyüşü gösterilerini sürdürüyor. İşgalcinin Gazze’ye saldırıp çocukları, hamile kadınları ve karınlarındaki bebekleri öldürmesi bir yönüyle cinayet iken diğer yönüyle Büyük Dönüş Yürüyüşlerinin yakıtıdırlar” dedi.

Filistin halkının mücadele konusunda uzun bir nefese sahip olduğunu hatırlatan Kasım, özgürlüğe kavuşup bağımsızlığını elde edinceye kadar direnişin her türlüsünü sürdürmeye devam edeceğini ifade etti.

Büyük Dönüş ve Kuşatmayı Kırma Yürüyüşlerini düzenleyen Ulusal Heyet daha önce yaptığı açıklamada ‘Özgürlük ve Hayat’ sloganıyla dün Gazze’nin doğusunda yapılacak faaliyetlere katılım gösterilmesini istedi.

Heyet yaptığı açıklamada, Filistin halkının kuşatmayı kaldırıp, geleceğini belirleme ve işgal edilmiş topraklarına dönüş hakkına kavuşuncaya kadar mücadeleye devam edeceğini ifade etti.

30 Mart’ta Başlayan Büyük Dönüş Yürüyüşü faaliyetlerinde şimdiye kadar 172 kişi şehit oldu, 17.500 kişi de yaralandı.

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09