FİLİSTİN

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 5.12.2018 18:02:02

Halid Meşal: Gazze’nin direnişte özel bir yeri var

Hamas Siyasi Birimi eski başkanı Halid Meşal, işgal altındaki halklar için direnişin insani, siyasi, hukuki ve dini bir hak olduğunu söyledi. Halid Meşal: Gazze’nin direnişte özel bir yeri var

İslami Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birimi eski başkanı Halid Meşal, işgal altındaki halklar için direnişin insani, siyasi, hukuki ve dini bir hak olduğunu söyledi.

Meşal, Gazze’deki İslam Üniversitesi’nin dün (4 Aralık Salı) düzenlediği “Direniş ve Siyaset Arasında” konulu panele video konferans yoluyla katıldı.

Gazze’nin direnişiyle ve fedakarlıklarıyla özel bir yerinin olduğunu kaydeden Meşal, güç dengelerinin orantısızlığına rağmen direnişin işgal güçleriyle başa baş mücadele ettiğini söyledi.

Filistin Enformasyon Merkezi'nin aktardığına göre, Gazze’nin iki önemli adım attığını ifade eden Meşal, bu adımların “yangın çıkarıcı balonlar” ve “Büyük Dönüş Yürüyüşü” olduğunu, bu çabaların ablukanın kırılmasına yol açması için uğraşıldığını bildirdi.

Meşal, Hamas’ın halk direnişi hareketi olduğunu ve silahını bırakmayacağını ifade etti.

Direniş olmadan hakların geri alınamayacağına ve vatanların özgürlüğe kavuşturulamayacağına dikkat çeken Meşal, “Biz toprakları işgal altında bir halkız ve direniş stratejik seçeneğimiz” dedi.

İsrail’in daima direnişin darbeleri karşısında geri adım attığını belirten Meşal, işgalcileri Batı Yaka ve Kudüs’ten çekilmeye mecbur bırakmak gerektiğini kaydetti.

Meşal, Batı Yaka’da direnişin elinin kolunun bağlı olduğuna dikkat çekerek, direnişin geçmişte olduğu gibi esirleri özgürlüğe kavuşturacağına inandıklarını söyledi.

 

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09