FİLİSTİN

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 17.5.2018 08:22:23

Haham Weıss: İsrail diye bir devlet olamaz

Siyonizm ve İsrail karşıtı “Neturei Karta International - Jews United Against Zionism” Derneği’nin sözcüsü Yisroel Dovid Weiss, Millî Gazete’ye konuştu Haham Weıss: İsrail diye bir devlet olamaz

Yahudilerin devlet kurmalarının Tevrat’a göre yasak olduğunu söyleyen Haham Weiss, “Bizi Avrupa’nın zulmünden Osmanlı kurtarmıştı. Ama bugün işgalci Siyonistler Gazze’de masum Müslümanları öldürüyorlar. Siyonizm, antisemitist ve sapık bir ideolojidir” dedi. ABD’nin Kudüs’ü başkent olarak tanımasına da değinen Weiss, “İsrail diye bir devlet olamaz ki, başkenti Kudüs olsun” dedi.

Amerikalı bir haham olarak Siyonizm’i nasıl tanımlıyorsunuz?

Siyonizm, doğruyu yanlış, yanlışı doğru göstermeye çalışan sapık bir ideolojidir. Bugün Gazze’de masum insanlar öldürülüyor. İsrail, ırkçı ve zorba bir oluşum.  Siyonizm denen şey 130 yıl önce uydurulmuş bir saçmalık. Yahudilik ise 3 bin yıllık bir dindir. Yahudilerin Filistin’e toplu halde girişi bize yasaklanmıştır. İsrail’i bugün yönetenlerin Yahudilik ile bir alakası yok. Zaten onlar peygamberleri de tanımıyorlar. Siyonistler tanrının yasalarını reddediyorlar. Daha da kötüsü, toprakları işgal ettiler, katliamlar yaptılar, hâlâ da yapıyorlar. İsrail, Siyonizm aynı zamanda antisemitizm demektir.  Yahudilerin en büyük düşmanı Siyonistlerdir. Çünkü onlar on emri reddediyorlar.

Kudüs ve çevresindeki Hristiyanlar da Siyonist işgalcilerden rahatsız olduklarını söylüyorlar. Hatta Kıyamet Kilisesi’nde hâlâ Abdülaziz Han’ın koyduğu kaideler geçerli. Bu noktada Osmanlı’ya nasıl bakıyorsunuz?

Osmanlı, çok büyük ve adil bir imparatorluktu. Siyonistler bugün Osmanlı’ya büyük bir kin besliyorlar ama Yahudiler Osmanlı’ya hayatlarını borçlu. Avrupa’da zulüm görürken bir tek Osmanlı sahip çıktı bize. Hiçbir devlet o dönem Yahudileri istemiyordu. Ama Osmanlı bizim can, din ve fikir hürriyetimizi tesis etti. Bu zaten bilinen tarihi bir gerçektir. Osmanlı bizim için çok güçlü bir deneyim. Aynı zamanda benim eşimin dedesinin kabri de İstanbul’dadır. Yani bizim Osmanlı ile bağımız çok kuvvetlidir. 

FİLİSTİN’DE 70 YILDIR İŞGAL VAR

Kudüs’ün ABD tarafından İsrail’in başkenti olarak tanınmasını nasıl yorumluyorsunuz?

Bir kere daha önce de söylediğim gibi biz İsrail diye bir devleti tanımıyoruz ki, başkentini tanıyalım. Böyle bir şey asla kabul edilemez. Ortada 70 yıllık bir işgal var. Gazze’de büyük ve korkunç bir abluka var ve ne yazık ki insanlık buna sessiz ve hissiz kalıyor. Siyonistler, Filistin halkına çok büyük zulüm yapıyorlar. 1948’de Filistin nüfusunun yarısından fazlası zorunlu göçe tabi tutuldu ve İsrail’in bağımsızlığı ilan edildi. O gün (Nakba) insanlığa büyük felaketler getirdi. Ayrıca bunu birileri din savaşı gibi göstermeye çalışıyor. Bunun din ile hiçbir alakası yok. Bu, Siyonist teröristlerin masumlara zulmetmesinden başka bir şey değildir.

İSRAİL, YAHUDİLERİ TERÖRİZE ETTİ

Peki, Siyonist Yahudilerin oranı, toplam Yahudi nüfusu içerisinde ne kadarı temsil ediyor?

Bugün Yahudilerin büyük bir çoğunluğu maalesef Siyonist oldu. Ancak çok yakın bir zamana kadar Yahudilerin yüzde 95’i antisiyonist idi. 1916’da Yahudilerin yüzde 95’i Siyonistlerin sapık olduğunun farkındaydı. Ondan sonra oranlar değişti. Siyonistler Yahudileri terörize ettiler. Tethiş yaptılar, korkuttular. Elimde bunların çok detaylı evrakları, belgeleri mevcut. Siyonistler Yahudileri temsil etmiyorlar. Çünkü onların on emirle bir alakaları yok. Biz Yahudiler, tarih boyunca zulme uğradık ama en büyük zulmü İsrail’den gördük. Çünkü Yahudi gençlerini zorla askere alıyorlar. Bizi de kendileri gibi zalim ve sapık yapmaya çalışıyorlar.

Kaynak : Milli Gazete

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09