ASYA

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 6.10.2016 13:45:58

Güney Kore'de grev dalga dalga yayılıyor: Hyundai işçilerinin ardından demiryolu ve nakliye işçileri de grevde

Güney Kore'de grev dalga dalga yayılıyor: Hyundai işçilerinin ardından demiryolu ve nakliye işçileri de grevde Güney Kore

Güney Kore’de demiryolu işçilerinin süresiz grevinin ardından kamyon sürücüleri de Pazartesi gece yarısından itibaren karayolu taşımacılığını önemli oranda sekteye uğratacak bir greve başlama tehdidinde bulundular. Hükümet yasa dışı ilan ettiği greve karşı çok sert tedbirler alınması ve lojistik sektörüne yedek işçi alınarak grevin etkilerinin azaltılması yönünde talimat verdi.
 
Taşımacılık sendikasından işçiler, Çarşamba günü (5 Ekim) basın açıklaması düzenleyerek, Ağustos ayında hükümet tarafından yayımlanan nakliye sektörüyle ilgili reform taslağına karşı genel greve gideceklerini duyurdular. İşçiler, sendika üyelerine yaptıkları çağrıyla Pazartesi gününden (10 Ekim) itibaren kargo yükleme ve boşaltma işini durdurmalarını istediler.
 
Sendikalı işçiler greve, hükümetin taleplerini görmezden gelmesi üzerine çıkacaklarını belirttiler.
 
Hyundai Motor’da çalışan işçileri temsil eden sendika ile şirket arasında süregelen ücret pazarlıklarının sonuçsuz kalması üzerine 26 Eylül Pazartesi günü, 12 yıldır ilk defa ülke çapında genel greve gidilmişti.
 

Kaynak : isyandan.org

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09