KÜLTÜR SANAT

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 16.2.2018 20:10:21

Grup İslami Direniş'ten geçmişe dair bir tını daha: "Slogan" (Video)

Genç müzik grubu Grup İslami Direniş, geçmişten de bildiğimiz "Slogan" adlı eseri yorumlayıp youtube kanallarında yayımladılar. Grup İslami Direniş

Genç müzik grubu Grup İslami Direniş, geçmişten de bildiğimiz "Slogan" adlı eseri yorumlayıp youtube kanallarında yayımladılar.

Sık sık geçmişe dair bildiğimiz ezgi ve maşları yorumlayan grup, bu hafta bizleri "slogan" parçası ile buluşturdu.
 

Grup İslami Direniş kimdir?

Grup üyeleri tarafından İslami Analiz'e yapılan bilgilendirmede şu ifadelere yer verildi:

"Grup İslami Direniş, 1992 yılının Mayıs ayında Ahmet Çiçek, Cüneyt Tunaözü, Hakan Özayas, Durmuş Yıldız ve Musab Erkan’ın bir araya gelerek çıkardıkları 'Özgürlük İçin İslami Direniş' isimli albüm ile müzik serüvenine başlamıştır.

Piyasaya çıktığı dönemde büyük ilgi gören bu albüm, günümüzde de hala aynı etkiyi, coşkuyu uyandırmaktadır. Özellikle albüm içerisindeki 'Özgürlük Türküleri (Dağlardayız Biz Ovalarda), Kahrol Amerika, Elveda İmam, Bağlanmaz ki Yüreğim, Hüseyni Kıyam' gibi parçalar hala hafızalardaki tazeliğini korumaktadır. Bazı sebeplerden ötürü, Grup İslami Direniş’in ilk kurucuları, müzik çalışmalarına son vermiştir.

2013 yılında ise grup, yeni üyeleriyle tekrar aktif hale gelmiştir.

'Amacımız çağa tanıklık etmektir. Namazımız, ibadetimiz nasıl alemlerin Rabbi olan Allah içinse; sanatımız ve müziğimiz de O’nun içindir. Çağa tanıklık ediyoruz; bu amaçla zalimlerin karşısında, dünya Müslümanları'nın ve mazlumlarının yanındayız. Yaşam rehberimiz Kur’an, önderimiz Resulullah'tır. Siyonizm ve emperyalizme karşı mücadelede İslami direniş liderleri de direniş yolundaki ilham kaynaklarımızdır.' cümleleriyle kendilerini ifade eden grup, müzikal etkinliğini; yer aldığı programlarda, eylemlerde, ve meydanlarda devam ettirmektedir.  Grup İslami Direniş, bunun yanı sıra yeni albüm çalışmalarını da sürdürmektedir."

Sosyal medya hesapları üzerinden de dinleyicilerine ulaşan ve çalışmalarına aktif bir şekilde devam eden grup, yaza doğru yeni bir albüm çalışmasına girecek.

Grubun sosyal medya hesapları:

www.Youtube.com/grupislamidirenis

www.facebook.com/grupislamidirenis

www.twitter.com/Gislamidirenis

www.instagram.com/grupislamidirenis

www.soundcloud.com/grupislamidirenisson

 

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09