FİLİSTİN

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 7.9.2018 19:24:59

Gazze Şeridi'nde bir Filistinli şehit oldu

İsrail askerleri, Gazze Şeridi sınırında düzenlenen barışçıl "Büyük Dönüş Yürüyüşü" gösterilerinde ateş açtı, 1 Filistinli şehit oldu Gazze Şeridi

İsrail askerlerinin, Gazze Şeridi sınırında düzenlenen barışçıl "Büyük Dönüş Yürüyüşü" gösterilerinde açtığı ateş sonucu 1 Filistinli şehit oldu

Siyonist işgal güçlerinin bugün ikindiden sonra Gazze sınırında yapılan Büyük Dönüş ve Gazze Üzerindeki Kuşatmayı Kırma Yürüyüşlerine katılan savunmasız halka ateşli silah ve göz yaşartıcı bombalarla saldırması sonucu ilk belirlemelere göre 1 kişi şehit oldu, 30’u gerçek mermilerle olmak üzere 210 kişi de yaralandı.

Yürüyüş bölgesinde bulunan Filistin Enformasyon Merkezi muhabirleri verdikleri bilgide, Rafah’ın doğusunda işgal güçlerinin açtığı ateş sonucu göğsünden yaralanan bir gencin şehit olduğunu belirtti.

Gazze halkı, “Trump! İstemesen de Döneceğiz” sloganıyla bugün 24’cü cumasına giren Büyük Dönüş Yürüyüşlerine katılmak için sınırdaki eylem çadırlarına oradan da sınıra yürüdü.

Gazze sınırından sadece birkaç yüz metre ötede mevzilenen işgalci keskin nişancıların görüş mesafesini kapatmak için gençlerin lastik yaktıkları görülürken, başka gençler de hazırladıkları yakıcı balonları Gazze sınırı yakınlarındaki Yahudi yerleşkelerine gönderdiler.

Sınırdaki gösteri faaliyetlerini organize eden Dönüş ve Kuşatmayı Kırma Yürüyüşü Çadırları Ulusal Heyeti daha önce yaptığı açıklamada, bugün ikindiden sonra Gazze sınırında yapılacak faaliyetlere halkın katılım göstermesini istedi.

Açıklamada Filistin halkının Kudüs’teki sabit hakkıyla, pazarlık konusu yapılamayacak olan başta geleceğini belirleme ve başkenti Kudüs olacak bağımsız devletini kurma hakkına bağlı olduğu ifade edildi.

Gazze halkı 30 Mart’tan bu yana Cuma günleri sınırda kurulan eylem çadırlarına gelerek dönüş hakkını ifade etmek için barışçıl gösteriler düzenliyor.

Masum ve savunmasız insanların yaptığı barışçıl gösterilere tahammülü olmayan işgal güçleri keskin nişancılar aracılığıyla ateşli silahlarla ve göz yaşartıcı bombalarla halka zarar veriyor. Saldırılar neticesinde şimdiye kadar 172 kişi şehit olurken, 18 bin kişi de yaralandı.

 

 

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09