GÜNDEM

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 5.12.2018 11:20:23

Flormar işçilerinin eylemleri 205 gündür sürüyor: Fabrika önüne metal zırh örüldü

Gebze’deki Flormar fabrikası işçilerinin eylemleri 205 gündür devam ediyor. İşçiler bugün fabrikanın bir bölümünün sac ile kapatıldığını ve fabrikadaki işçilerin mola yerlerinin değiştirildiğini bildirdi. Flormar işçilerinin eylemleri 205 gündür sürüyor: Fabrika önüne metal zırh örüldü

Gebze’deki Flormar fabrikası işçilerinin eylemleri 205 gündür devam ediyor. İşçiler bugün fabrikanın bir bölümünün sac ile kapatıldığını ve fabrikadaki işçilerin mola yerlerinin değiştirildiğini bildirdi.

Sendikaya üye oldukları için 14 Temmuz’da işten atılan ve 205 gündür Gebze’de bulunan Flormar fabrikası önünde eylem yapan işçilerin ses aracı 19 Kasım’da Kaymakamlık tarafından yasaklanmıştı.

İşçiler dün fabrika önüne gittiklerinde fabrikanın giriş kısmındaki bankların kaldırıldığını ve işçilerin mola yerlerinin değiştirildiğini gördü.

İşçilerden Yasemin Salihoğlu, Sendika.Org’a konuşarak “Daha önce işçiler mola verdiklerinde güvenlik kulubesinin olduğu yere geliyorlardı. Biz de yeşil çitlerin arasında içeriyi biraz olsun görebiliyorduk. Ama şimdi mola yerlerini fabrikanın arka kısmına taşımışlar, girişteki bankları da kaldırmışlar. Bizim sesimiz onlara ulaşmasın diye yapıyorlar bunu” ifadelerinde bulundu.

Petrol-İş Gebze Şube Başkan Yardımcısı Şivan Kırmızıçiçek de şu ifadelerde bulundu:

Çay içme bölgesini arka tarafa taşıdılar, bir bölümü de sac ile kapattılar. İçerideki işçilerle bizi daha da uzaklaştırmak istiyorlar. Bugünlerde soba yakmamızın da yasaklanması ile koşullarımız daha da zorlaştı, battaniyeler ile oturuyoruz.

İşçiler de sendika yöneticileri de direnişin her koşulda devam edeceğini vurguladı.

 

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09