FİLİSTİN

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 6.12.2018 15:42:09

Filistinli vekil Ebu Tayr: İsrail'in Kudüs'teki yıkımları cinayettir

Kudüs kentinden Ramallah’a sürgüne gönderilen Filistinli milletvekili Muhammed Ebu Tayr, yıkım politikasının işgal rejiminin Filistinlilere yönelik işlediği yeni bir cinayet olduğunu söyledi. Filistinli vekil Ebu Tayr: İsrail

Kudüs kentinden Ramallah’a sürgüne gönderilen Filistinli milletvekili Muhammed Ebu Tayr, yıkım politikasının işgal rejiminin Filistinlilere yönelik işlediği yeni bir cinayet olduğunu söyledi.

Ebu Tayr, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, yıkım politikasının Filistin halkını göçe zorlamayı ve demografiyi değiştirmeyi hedeflediğini ifade etti.

İşgal rejiminin Amerika’nın yardımıyla Yahudi devleti yasasını ilan ettiğinde her şeyi Yahudileştirmeyi hedeflediğini bildiren Ebu Tayr, projelerini hayata geçirmek için Kudüs ve Batı Yaka halkının yaşadığı zorlukları fırsat bildiğini söyledi.

Ebu Tayr, son yıkımların Kudüs’te ve çevresinde birçok binayı hedef aldığını kaydederek, işgal rejiminin Yahudiler lehine Kudüslülere baskı yaptığını ifade etti.

Filistin Yönetimi’ne, medya organlarına, hukuk ve insan hakları örgütlerine seslenen Ebu Tayr, Kudüs’teki yıkımlara dikkat çekmelerini istedi.

Ebu Tayr, herkesten üzerine düşen görev ve sorumlulukları yerine getirmelerini istedi.

 

Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09