FİLİSTİN

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 5.2.2019 14:36:38

Filistin Vakıflar Bakanı: İbadet edecek güvenli yer kalmadı

Ramallah’taki Vakıflar ve Dini İşler Bakanı Yusuf İd’ıys, işgal güçlerinin ve Yahudi yerleşimci çetelerin saldırıları sebebiyle huzur ve güven içinde ibadet edebilecek yer kalmadığını söyledi. Filistin Vakıflar Bakanı: İbadet edecek güvenli yer kalmadı

Ramallah’taki Vakıflar ve Dini İşler Bakanı Yusuf İd’ıys, işgal güçlerinin ve Yahudi yerleşimci çetelerin saldırıları sebebiyle huzur ve güven içinde ibadet edebilecek yer kalmadığını söyledi.

Bakan İd’ıys, konuyla ilgili yayınladığı bildiride, Ramallah kentinin doğusundaki Deir Debvan beldesinde camii duvarlarına ırkçı sloganlar yazılmasını kınadı.

Camiye saldırının işgalcilerin kutsal mekanları hedef alan cinayetlerinin devamı olduğunu belirten İd’ıys, işgal güçlerinin kutsal mekanları yakmasının, kapatmasının ve ezan okunmasını engellemesinin işgalcilerin saldırılarının boyutunu gösterdiğini ifade etti.

Filistin Enformasyon Merkezi'nin aktardığına göre Bakan İd’ıys, Filistin’deki kutsal mekanların korunması için Arap ve İslam ülkeleri ile dünyanın özgür insanlarının desteğine ihtiyaç olduğunu kaydetti.

Filistinli bakan, herkesin üzerine düşen görevi yerine getirmesini ve işgalcilerin kutsal mekanlara yönelik saldırılarına karşı koymak için pratik adımlar atılmasını istedi.

Yahudi yerleşimciler dün sabah erken saatlerde Ramallah’a bağlı Deir Debvan beldesindeki camiye saldırarak duvarlarına ırkçı sloganlar yazdı ve caminin içine pis maddeler attı.

 

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09