FİLİSTİN

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 7.2.2019 13:01:11

Filistin İslami Cihad Liderinden İran açıklaması: Bir gün bile tereddüt etmediler

Beyrut’un güney banliyösünde gerçekleştirilen İran İslam Devrimi’nin 40. Yıl Dönümü kutlamalarına Gazze’den gelen İslami Cihad Hareketi Lideri Ziyad Nehale'de katıldı. Filistin İslami Cihad Liderinden İran açıklaması: Bir gün bile tereddüt etmediler

İslâmî Analiz/Haber Merkezi

Beyrut’un güney banliyösünde gerçekleştirilen İran İslam Devrimi’nin 40. Yıl Dönümü kutlamalarına katılmak için Gazze’den gelen İslami Cihad Hareketi Lideri Ziyad Nehale, kutlamada bir konuşma yaparak, “İran’ın, İsrail-Amerikan düşmanlığıyla yüzleşmede sır kelime” olduğunu söyledi ve “Tahran sayesinde her zamankinden daha iyi bir şekilde (düşmanla) yüzleşebilir ve savaşabiliriz” ifadelerini kullandı.

Nehale, İran’ın Filistin halkına ve direnişine yardım etmede ve destek vermede bir gün bile tereddüt etmediğini vurguladı.

Nehale, düşmanla ittifakın direnişi durdurabileceğine inananlara “vehim” olarak niteleyerek, “Filistin halkı Siyonist projenin ardındaki büyük uyuma rağmen hakkına ve vatanına bağlıdır” dedi.

Nehale, Filistin halkının işgalden dolayı içinde bulunduğu şartları ve sıkıntıları benzersiz olduğunu belirterek, zulüm, yağma ve işgalle hesaplaşma konusunda tereddütlerinin olmadığını vurgulayarak, yaptıkları işleri hiçbir dünya kaygısı ve korkusu ile yapmadıklarını belirten “biz toprağın arkadaşıyız ve yok olmaya mahkûmuz” ifadelerini kullandı.

 

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09