FİLİSTİN

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 18.3.2017 17:51:16

Ezan yasaklama girişimine karşı Filistinliler en yüksek minareyi dikti

İşgal altındaki Kudüs’e bağlı El-İseviyye köyü halkı, Siyonist işgal rejiminin ezanı yasaklama girişimine Kudüs’ün en yüksek minaresini dikerek karşılık verdi. Ezan yasaklama girişimine karşı Filistinliler en yüksek minareyi dikti

İşgal altındaki Kudüs’e bağlı El-İseviyye köyü halkı, Siyonist işgal rejiminin ezanı yasaklama girişimine Kudüs’ün en yüksek minaresini dikerek karşılık verdi.

Minarenin tamamlanmasından sonra sıra alemin yerleştirilmesine geldi ve bu işlem yaklaşık yedi saat sürdü. Alem, kalabalık bir halk kitlesinin katılımıyla ve büyük bir törenle vinç yardımıyla minarenin üstüne yerleştirildi.

Konuyla ilgili konuşan Kudüs’teki Yüksek İslami Heyet Başkanı Şeyh İkrime Sabri ise 'Allahu Ekber nidaları kindarlar, azgınlar ve komplocular istemese de buralarda yankılanmaya, camilerden ezan sesi yükselmeye devam edecektir. Kudüs’ün El-İseviyye köyünde yapılan en yüksek minare sadece köy halkı için değil, Kudüs ve bütün Filistin halkı için büyük bir başarıdır' diyerek, yapımı bir yıl süren projeye imza atan köy halkına müteşekkir olduklarını söyledi.

Siyonist işgal rejiminin sık sık ev yıkarak baskı kurduğu El-İseviyye köyünde 18 bin Filistinli yaşıyor.

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09