TÜRKİYE

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 8.1.2017 12:28:23

"Ey Muktedir ve iktidar sahipleri, Kemalist, derin milliyetçi ve Ergonekoncuların tuzağına çekiliyorsunuz!"

Prof. Dr. Adem Çaylak: Ey Muktedir ve iktidar sahipleri, Kemalist, derin milliyetçi ve Ergonekoncuların tuzağına çekiliyorsunuz! "Ey Muktedir ve iktidar sahipleri, Kemalist, derin milliyetçi ve Ergonekoncuların tuzağına çekiliyorsunuz!"

İslami Analiz/Haber Merkezi
 
Birçok gazete ve dergide kaleme aldığı yazılarla yıllardır hükümete "FETÖ" konusunda uyarılarda bulunan "Gülenizm = 'Dinci' Kemalizm" kitabının yazarı, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Adem Çaylak, iktidarın bu kez, Kemalist, derin milliyetçi ve Ergonekoncuların tuzağına çekildiğini ifade etti. Çaylak, "Ey muktedir ve iktidar sahipleri, sizlerin muhafazakar ve milliyetçi toplum kesimleri üzerindeki ağır etkinizi kullanarak, istedikleri din soslu neo faşist yeni Kemalist siyasi düzeni inşa ettikten sonra sizleri de bertaraf etmek için harekete geçeceklerinden emin olunuz." ifadelerini kulalndı.
 
Çaylak'ın kişisel sosyal medya hesabı üzerinden yayımladığı yazısı şu şekilde:
 
Ey Muktedir ve iktidar sahipleri!
 
Şu an büyük bir hata ve gaflet içinde ulusalcı, Kemalist, derin milliyetçi ve Ergenekoncuların kumpas ve tuzağına çekiliyorsunuz.
 
Eğer kendinize gelmezseniz ve önlem almazsanız, sizlerin eli ile ulusalcı, Kemalist, derin milliyetçi ve Ergenekoncular hedeflerine yavaş yavaş ulaşacaklardır.
 
Ey muktedir ve iktidar sahipleri, sizlerin muhafazakar ve milliyetçi toplum kesimleri üzerindeki ağır etkinizi kullanarak, istedikleri din soslu neo faşist yeni Kemalist siyasi düzeni inşa ettikten sonra sizleri de bertaraf etmek için harekete geçeceklerinden emin olunuz.
 
Allah rızası için, sapla samanı birbirine karıştırmadan hukuk ve adalet içinde yönetmeye devam ediniz. Bu gidişin sonu hayra alamet değildir. Muktedir ve iktidar sahiplerine sonsuz kredi veren muhafazakar, İslamcı ve milliyetçi toplum kesimlerinden önemli ve etkili isimler ile yolu adalet, barış ve özgürlük olan vicdanlı muhalif kesimler budandıktan sonra, sıra sizi tasfiye harekatına gelecek.
 
Bakın muktedir ve iktidar sahipleri! Sonra uyarmadınız demeyiniz.
 
Bağdat harap olduktan sonra, bugüne kadar yaptığınız iyilikler unutulup kötülükler üzerinize boca edilip sizin elinizle gerçekleştirilen kötülüklerle birlikte her birimiz büyük bedeller ödeyeceğiz ileride.
 
Hiç düşünmez misiniz, akıl etmez misiniz? Sizi kendi ileriki çıkarları için destekleyen ulusalcı Kemalist Ergenekoncu ve derin milliyetçi kesimlerin hamlelerini görmez misiniz? 
 
Kemalist, ulusalcı, derin milliyetçi ve Ergenekoncuların muktedir ve iktidarın muhafazakar kitle üzerindeki hakimiyetinden yararlanarak iktidar tarafından gerçekleştirilen operasyonlar, önce Kemalist, ulusalcı, derin milliyetçi ve Ergenekoncuların 2023 hedefli, din soslu neo faşist yeni Kemalist kumpaslarına, sonra Fetullahçıların hesaplarına "hizmet" edecektir.
 
Bu kesimler amaçlarına ulaştıktan sonra, bugün atın izine itin izine karıştırarak hukuksuz ve adaletsiz tasfiye operasyonu yapan muktedir, iktidar ve muhafazakar destekçilerine hançeri saplayacaklardır. Kimsenin endişesi olmasın.
 
Basiretsiz, ferasetsiz ve gaza gelici zihniyet ve uygulamalar yüzünden hep arkadan hançer yemeye devam mı edeceğiz? Sorarım size!
Muktedir ve iktidarın tüm uygulamalarına şartsız ve koşulsuz destek veren muhafazakar Müslümanlar, artık kendi içimizden çıkan ve mağduriyet ve mazlumiyetlerimize karşı mücadelesinden aldığı güçle yanlış işler yapan ve pervasızlaşan muktedir ve iktidara ahlak, adalet, hakkaniyet, istikamet ve geleceğimiz adına sesimizi yükseltme zamanı gelmedi mi?
 
İş işten geçtikten sonra ağlamanın, sızlanmanın ve yakın gelecekte yiyeceğimiz daha çetin ve acılı bir darbe ile eyvah başımıza bunlar da mı gelecekti diye bağırmanın hiç kimseye faydası olmayacaktır. İktidar ve muktedir üzerinden gerçekleştirilen operasyonlara karşı lütfen sesimizi ihya edici bir şekilde yetkililere duyuralım.
 
Bizden hatırlatması. Adem Çaylak
 
 

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09