EKONOMİ

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 10.8.2017 09:31:12

ESDER Genel Başkanı: Esnaf çalışıyor bankalar kazanıyor

ESDER Genel Başkanı Çelikus, 'Kurumlar Vergisi listesinin ilk 10 sırasında 8 bankanın bulunması düşündürücü. Esnaf, sanatkar ve KOBİ’ler çalışıyor, bankalar kazanıyor' dedi. ESDER Genel Başkanı: Esnaf çalışıyor bankalar kazanıyor

ESDER Genel Başkanı Çelikus, 'Kurumlar Vergisi listesinin ilk 10 sırasında 8 bankanın bulunması düşündürücü. Esnaf, sanatkar ve KOBİ’ler çalışıyor, bankalar kazanıyor' dedi.

Esnaf ve Sanatkarlar Derneği (ESDER) Genel Başkanı Mahmut Çelikus, 2016’da en fazla Kurumlar Vergisi ödeyenler listesinin ilk 10’unda 8 banka bulunmasının düşündürücü olduğunu söyleyerek, 'Esnaf, sanatkar ve KOBİ’ler çalışıyor, bankalar kazanıyor.' ifadelerinde bulundu.

Çelikus, yapmış olduğu yazılı açıklamasında, Kurumlar Vergisi listesinin ilk 10 sırasında bankaların ön planda olmasını değerlendirdi. Sağlıklı ve adil ekonomilerde üreten işletmeler ve kurumların bu sıralarda yer aldığını hatırlatan Çelikus, şu şeklilde konuştu:

'Türkiye’deki bu sağlıksız yapı üretene, alın terine, müteşebbislik ruhuna vurulmuş bir darbedir. Bankaların yüzde 40 kazanması dünyada görülmemiştir ve bu durum sürdürülebilir değildir. 80 milyon vatandaş çalışacak, üretecek, alın teri dökecek, bankalar vasıtasıyla küçük, mutlu ve rantiyeci azınlık afiyetle yiyecek. Bu durum sadece beyanatla geçiştirilecek bir durum değildir. KOBİ’ler ve üretenleri temsil ettiklerini ifade eden odalar, borsalar ile STK’lar tavırlarını net bir şekilde ortaya koymalıdır. Esnaf, sanatkar ve KOBİ’ler çalışıyor, bankalar kazanıyor.'

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09