EKONOMİ

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 6.7.2017 12:55:28

Erdoğan'ın yeni ekonomi başdanışmanı Doç. Dr. Hatice Karahan oldu

Yiğit Bulut ve Cemil Ertem'den sonra Yeni Şafak gazetesi yazarı Doç. Dr. Hatice Karahan da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ekonomi başdanışmanı oldu. Erdoğan

Yiğit Bulut ve Cemil Ertem'den sonra Yeni Şafak gazetesi yazarı Doç. Dr. Hatice Karahan da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ekonomi başdanışmanı oldu.

Yeni Şafak'ın ekonomi yazarlarından ve TVNET'te yayınlanan Makroskop programının yorumcusu Doç. Dr. Hatice Karahan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ekonomiden sorumlu başdanışmanı oldu.

Cumhurbaşkanı'nın ekonomi takımında yer alan Karahan, Boğaziçi Üniversitesi'ni bitirdi. Aynı üniversitede iktisat alanında yüksek lisans yapan Karahan 2006 yılında ekonomi doktorasını tamamladığı ABD'deki Syracuse Üniversitesi'nde ekonomi dersleri verdi.

Türkiye'ye döndükten sonra İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde ders verdi, TÜBİTAK'ta danışmanlık görevi üstlendi. 2014 yılında makroekonomi alanında doçentlik unvanı almaya hak kazandı.

TİM, MÜSİAD, İSO ve DEİK gibi iş dünyasının çeşitli kuruluşlarına ekonomi danışmanlığı yapan Karahan, 2015 yılından bu yana İstanbul Medipol Üniversitesi Ekonomi ve Finans Bölümü'nün kurucu başkanlığını yapmakta. Karahan ayrıca SETA'da ekonomi araştırmaları yürütmekte olup Yeni Şafak gazetesinde düzenli olarak ekonomi yazıları kaleme alıyor ve TVNET'te yayınlanan Makroskop programında yorumculuk yapıyor.

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09