TÜRKİYE

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 14.3.2017 10:01:43

Erdoğan'dan Merkel'e: Sana yazıklar olsun

Erdoğan'dan Merkel'e: Sana yazıklar olsun Erdoğan

Hollanda’yı desteklediğini söyleyen Almanya Başbakanı Angela Merkel’e sert tepki gösteren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sana yazıklar olsun” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hollanda'ya destek verdiğini açıklayan Almanya Başbakanı Angela Merkel'e sert tepki gösterdi: Sana yazıklar olsun... Cumhurbaşkanı Erdoğan A Haber-ATV ortak yayınında değerlendirmelerde bulundu. Programda 16 Nisan'da oylanacak anayasa paketini madde madde anlatan Erdoğan, ardından Hollanda ve Almanya'da yaşanan diplomatik rezaletlere tepki gösterdi. Erdoğan satırbaşları ile şunları kaydetti:

Avrupa Birliği ülkelerinin bir kısmı, hepsini aynı torbanın içerisine koymayalım, maalesef Türkiye'nin bu yükselişini hazmedemiyorlar ama burada ne yazık ki birinci sırada Almanya var. Almanya çok acımasız bir şekilde teröre destek veriyor. 16 Nisan'a biz evet için mücadelemizi verirken, senin orada devlet televizyonun 'hayır' için kampanya yapıyor. İşte sen busun.

DÖRT DÖRTÜK IRKÇI

Çarşamba günü Hollanda'da seçim var. Bunlardan biri tam manasıyla dört dörtlük ırkçı. Tehdit ediyor, 'Hollanda'yı terk edin' diye. Sen mi getirdin o insanları Hollanda'ya da Hollanda'yı terk edin diyorsun. Kimsin sen ya, haddini bil.Ankara'ya döner dönmez oturacağız Sayın Başbakanımızla konuşacağız. Kesinlikle bizler de şu anda diplomatik yaptırımlarımız nelerse bunu yapacağız. Ben öyle kuru kuruya özür dilemenin irapta mahalli yok. Biz bunların ne olduğunu biliriz. Bunların cemaziyelevvelini biliriz.

AYNI KAFADASINIZ

Süratle Hollanda olayının hesabını diplomatik açıdan soracağız. Bunu ortada bırakamayız. Bunların tabi Viyana Sözleşmesi, şu, bu gibi dertleri yok, hepsi bunların ayaklarının altında. Bunların Viyana Sözleşmesi faşistlikleridir. Buna Neo Nazizm diyebiliriz, yeni Nazi akımı diyebiliriz. Bunların Viyana Sözleşmesi anlayışı budur. Almanya'nın Şansölyesi de Hollanda'nın yanında yer alıyor. Sana yazıklar olsun. Demek ki sen de aynı kafadasın. Bu bu demektir. Yanındayım dediğine göre o da aynı kafada. Biz kişini sevdikleriyle beraber olduğuna inanlardanız. Bunların yaptıkların ne AB müktesabetına ne Venedik hiçbir yere uyar tarafı yoktur. Ne İnsan Hakları Evrensel Beyyanamesine hiçbir yerde bunların yeri yoktur. Zaten bunlar hukuk, kanun tanımazdır. Bunlar işlerine geldiği zaman kendilerine göre uluslararası hukuk derler.

AİHM'E BAŞVURACAKLAR

Biz bunları AİHM'de yaşadık. Göreceksiniz AİHM'e de gideceğiz. Bütün bakan arkadaşlarımızın hepsi gerekli yerlere müracaatları yapacaklar. Ben verilecek kararı da şemdiden biliyorum. Ama biz gereğini yapacağız. Biz yapalım onlar gene bildiklerin okusun. Ondan sonra biz de bildiğimizi okuruz. Türkiye artık güçlenen bir ülke ve güçlenmeye devam ediyor. Onları çıldırtan da bu zaten. Bu kadar güçlenemezsiniz diyorlar.

TÜRKİYE SEVDALISINA OY VERİN

Almanya, Hollanda, Avusturya ve Avrupa'nın farklı ülkelerindeki vatandaşlara seslenmek istiyorum. Bu ülkelerde bu 'hayır' kampanyalarına destek verenlere değil, Türkiye sevdalısı kim varsa, desteklerinizi onlara verin. Seçimi şu kazanır, bu kazanıra bakmayın. Türkiye ile uyumlu olabilecek olan siyasi hareket orada kimse, gidin oylarınızı onlara verin.

Özerklik ilanı hikaye

Cumhurbaşkanı Erdoğan, PKK/PYD'nin Münbiç'teki özerklik ilanı ile ilgili de açıklamada bulundu. “Bunların hepsi hikaye." diyen Erdoğan şunları kaydetti: “Bunlar, şu anda kendilerine göre blöf yapıyorlar. Hani daha önce Kuzey Suriye'de özerklik ilan etmişlerdi, ne oldu? Oralarda Türkiye'nin onayı olmadan bunlar bir adım atamazlar. Bunların hepsi adım adım takip ediliyor. Biz zaten şu anda Münbiç kenarında bazı köyleri de almış vaziyetteyiz. Süreç devam ediyor."

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09