TÜRKİYE

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 15.5.2018 15:13:53

Erdoğan: Hakan Atilla’yı suçlu ilan etmek Türkiye’yi suçlu ilan etmektir

Londra’da Bloomberg TV’ye konuşan cumhurbaşkanı Halkbank’a ‘çok büyük bir haksızlık’ yapıldığını söyledi. Erdoğan: Hakan Atilla’yı suçlu ilan etmek Türkiye’yi suçlu ilan etmektir

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, ABD’nin İran yaptırımlarını ihlalden suçlu bulunan ve karar duruşması yarın görülecek eski Halkbank genel müdür yardımcısı Mehmet Hakan Atilla için, “Kesinlikle suçsuzdur. Eğer suçlu olarak ilan edilecek olursa bu bir defa Türkiye Cumhuriyeti devletini adeta suçlu olarak ilan etmek anlamına gelir” dedi.
AA’nın aktardığına göre, Londra’da Bloomberg TV’ye konuşan cumhurbaşkanı Halkbank’a ‘çok büyük bir haksızlık’ yapıldığını söyledi.
Cumhurbaşkanı şöyle devam etti: “Özellikle Hakan Atilla herhangi bir suçlu değil. Hakan Atilla, sürekli Amerika’ya gidip gelen, son altıncı gidişinde ise herhangi bir suç ortada yokken alıkonulan, gözaltına alınan bir arkadaşımız. Böyle adaletsizlik olamaz. Ve şu anda da ne yazık ki orada gözaltında, tutuklu ve tutuklu olarak da şu anda akıbetini bekliyor. Mahkemeler farklı bir şekilde şu anda devam ediyor ve buradan çıkacak netice nedir bilemiyorum. Bir yargı süreci var. Bir yargı süreci içerisinde de özellikle Halkbankımızın avukatları bunları takip ediyor. Temenni ederim ki Türkiye-ABD ilişkilerini tamamıyla yerle yeksan etmeyecek bir netice çıkar.”
Erdoğan, “Adaletsizlik olduğunu belirtiyorsunuz. Adaletsizlik olduğunu düşünüyorsanız ülke olarak cezayı ödeyecek misiniz?” yönündeki soruya karşılık, ‘netice ortaya çıkmadan bir şey söylemenin yanlış olacağını’ söyledi.
Cumhurbaşkanı şöyle konuştu: “Hakan Atilla kesinlikle suçsuzdur. Dolayısıyla biz onun beraatını bekliyoruz. Çünkü ortada bir suç yok ki. Söyleyebildikleri, isnat edebildikleri bir suç yok ki… Böyle bir insana suç isnat etmek bir defa kabul edilebilecek bir şey değildir. Kaldı ki Hakan Atilla eğer suçlu olarak ilan edilecek olursa bu bir defa Türkiye Cumhuriyeti devletini adeta suçlu olarak ilan etmek anlamına gelir. Sonuç çıktıktan sonra kanunların gerektirdiğini Halkbank  yapacaktır.”

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09