Yemen

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 17.11.2015 18:12:46

Ensarullah: Yemen İhvanı'ndan birçok kişi dış müdahaleye karşı çıkıyor

Muhammed Abdüsselam hareketin diyalog amacıyla İsviçre’ye bir heyet göndermeyi hedeflediğini, ancak BM temsilcisinden yanıt beklediklerini ifade etti. Ensarullah: Yemen İhvanı

İslami Analiz/Haber Merkezi
 
Ensarullah Hareketi resmi sözcüsü Muhammed Abdüsselam, Yemen'de siyasi çözümün Amerika ve Suud’a bağlı olduğunu söyledi. Muhammed Abdüsselam hareketin diyalog amacıyla İsviçre’ye bir heyet göndermeyi hedeflediğini, ancak BM temsilcisinden yanıt beklediklerini ifade etti.
 
İHVAN İLE SORUNUMUZ YOK
 
“Sada El-Mesira”ya röportaj veren Abdüsselam “Bizim Islah Hareketi ile aramızda bir fikri ya da siyasi anlamda bir sorunumuz yok” dedi. Ensarullah sözcüsü “Biz dış güçlerin Yemen’e saldırmasına ve bu güçleri destekleyenlere karşıyız. Hangi Yemenli hem vatanını sevip hem de Yemen’in Irak, Suriye ve Libya gibi olmasına göz yumabilir ki?” şeklinde konuştu.
 
Abdüsselam İhvan'ın Yemen kolu Islah Hareketi’nden çok sayıda kişinin bu müdahalenin karşısında yer aldıklarını, bu kişiler sayesinde Islah Hareketi’nin yapısının da bozulmadığını ifade etti.
 
Yemen’deki Selefi hareketle ilgili olarak ise Muhammed Abdüsselam şunları söyledi: “Selefi düşünceye mensup olan çok sayıda vatanseverin Yemen’e yapılan bu saldırıları kınadıklarını gördük.”
 
Ensarullah sözcüsü “Siyasi veya fikri noktada çeşitliliğin sağlanması Yemen açısından olumlu bir gelişme olacaktır” dedi ve ekledi: “Ancak yabancı güçlerle işbirliği içerisinde olanların hiçbir dokunulmazlık hakkı yoktur!”
 
Muhammed Abdüsselam sözlerini şöyle sürdürdü: “Düşman Yemen halkını öldürmekten çekinmiyor. Evleri, çarşıları, toplu yaşam alanlarını kolaylıkla hedef alabiliyor. Hatta kendi askerlerini bile esir oldukları yerde bombalamaktan çekinmediğine şahit olduk.”
 
FRANSA YEMEN'E SALDIRIYA DESTEK VERSE DE...
 
Son olarak Muhammed Abdüsselam Fransa’ya yapılan saldırıları değerlendirdi ve “Fransa Yemen’e yapılan saldırıya destek vermişti. Yine öyle ya da böyle IŞİD’i ve El-Kaide’yi de destekliyordu. Ancak bu durum bizi doğru olanı ifade etmekten ve bu saldırıyı kınamaktan engellemez tabi ki” dedi.
 

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09