Yemen

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 27.7.2015 18:19:57

Ensarullah lideri: Suud’un ilan ettiği ateşkes oyundan ibarettir! Savaş meydanını terk etmeyeceğiz!

Yemen’deki Ensarullah Hareketi liderlerinden İbrahim el-Ubeydi, Suud tarafından ilan edilen 5 günlük ateşkesin bir oyundan ibaret olduğunu belirterek Yemen halkının savaş meydanını terk etmeyeceğine işaret etti. Ensarullah lideri: Suud’un ilan ettiği ateşkes oyundan ibarettir! Savaş meydanını terk etmeyeceğiz!

İslami Analiz/Haber Merkezi

Yemen’deki Ensarullah Hareketi liderlerinden İbrahim el-Ubeydi, Suud tarafından ilan edilen 5 günlük ateşkesin bir oyundan ibaret olduğunu belirterek Yemen halkının savaş meydanını terk etmeyeceğine işaret etti.

El-Alem Televizyonu’na konuşan Ensarullah lideri “Düşmanımız Suud, vakit kazanmak için tek taraflı ateşkes ilan ediyor. Bununla beraber Suud ateşkesin ilk gününde sivillere saldırmaya, binaları yıkmaya devam etti” dedi.

İbrahim el-Ubeydi açıklamasının devamında “Katil tarafından ilan edilen ateşkesten hiçbir sonuç çıkmaz. Bu ateşkes yalnızca düşmanımızın savaş stratejisidir. Söz konusu ateşkesin ne halkımız nezdinde, ne ordumuz nezdinde ne de bizim nezdimizde hiçbir karşılığı yoktur. Savaşın üzerinden 4 ay geçmesine rağmen düşmanımız hiçbir hedefine ulaşmadı. Şu an ise süreyi uzatarak bazı başarılar elde etmenin peşindeler” dedi.

 

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09