Yemen

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 19.4.2016 13:30:39

Ensarullah: Kuveyt’e gitmemiz için saldırıların tamamen sona ermesi gerekiyor

Yemen Yüksek Devrim Komitesi Başkanı Muhammed Ali El-Husi gerçek bir siyasi çözüm sağlanmadığı sürece kendilerine sunulan şartları kabul edemeyeceklerini ifade etti. Ensarullah: Kuveyt’e gitmemiz için saldırıların tamamen sona ermesi gerekiyor

İslami Analiz/Haber Merkezi
 
Yemen Yüksek Devrim Komitesi Başkanı Muhammed Ali El-Husi gerçek bir siyasi çözüm sağlanmadığı sürece kendilerine sunulan şartları kabul edemeyeceklerini ifade etti.
 
Ensarullah Hareketi sözcüsü Muhammed Abdüsselam ise 11 Nisan’da savaşın sona erdiğinin ilan edilmesine rağmen hala saldırıların devam ediyor olmasından dolayı rahatsızlıklarını dile getirdi.
 
“Kuveyt’e gitmemiz için saldırıların tamamıyla sona ermesi gerekiyor” diyen Yemen Yüksek Devrim Komitesi Başkanı Muhammed Ali El-Husi savaşın ve ölümlerin son bulması, diyalog yoluyla çözüm sağlanabilmesi için her türlü çabayı ortaya koyduklarını, her zaman aldıkları kararın arkasında olmayı sürdüreceklerini ifade etti. Muhammed El-Husi’nin açıklamaları Kuveyt’te BM’nin gözetiminde Yemenli taraflarca düzenlenecek olan ve dün başlaması planlanan ortak görüşmenin Suud koalisyonu saldırılarını durduruncaya kadar ertelenmesine karar verildikten sonra geldi. 
 
Ayrıca Muhammed El-Husi Yemen Halk Kongresi’nin ve Ensarullah Hareketi’nin ortak bir tavır ortaya koymak için görüşmeler gerçekleştirdiklerini de ifade etti. 
 
Bu bağlamda Ensarullah Hareketi resmi sözcüsü Muhammed Abdüsselam hareketinin Yemen halkı ve bölge için olumlu sonuçlara yol açacak olan görüşmelere katılmakta bir an olsun tereddüt etmeyeceğini ifade etti. Ensarullah sözcüsü “Sükunetin, barışın ve istikrarın hakim olduğu bir ortamda müzakerelerin yapılmasını talep ediyoruz” dedi. 
 
Ayrıca Muhammed Abdüsselam 11 Nisan 2016’da alınan ateşkes kararının uygulanmaması ve çeşitli bazı bölgelerin bombalanması karşısındaki üzüntülerini dile getirdi. 
 
Muhammed Abdüsselam barışı desteklemeleri için uluslararası topluma da çağrı yaptı. 
 

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09