Yemen

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 6.7.2016 11:58:00

Ensarullah Hareketi'nden tüm Yemenliler'e diyalog için ülkeye dönme çağrısı

Yemen'de Ensarullah Hareketi'nin üst düzey yetkililerinden Muhammed Ali Husi, ülkede yeni bir sayfa açma ve tüm Yemenlilerin diyalog için ülkeye geri dönmesi çağrısında bulundu. Ensarullah Hareketi

Yemen'de Ensarullah Hareketi'nin üst düzey yetkililerinden Muhammed Ali Husi, ülkede yeni bir sayfa açma ve tüm Yemenlilerin diyalog için ülkeye geri dönmesi çağrısında bulundu.
 
Ensarullah Hareketi'ne bağlı Yüksek Devrim Komitesi Başkanı Muhammed Ali Husi, Yemen Haber Ajansı SABA'da yayınlanan açıklamasında, "Ülkede yeni bir sayfa açmaya ve kalplerimizi birbirimize açmaya hazır olduğumuzu vurguluyoruz. Ülke dışındaki hükümeti hiç kimsenin baskısı ve vesayeti olmadan diyaloğa geçmek için ülkeye dönmeye çağırıyoruz." ifadesini kullandı.
 
Husi, tüm sorunlar için bir çözüm yolu bulabileceklerine ve herkesi hoşnut edecek sonuçlar elde edeceklerine inandıklarını belirterek, "Krizin tek çözüm yolu budur. Sorunların çözümünde vatan düşmanlarına itimat etmek ise yanılgıdan öte bir şey değildir." dedi.
 
Ensarullah Hareketi lideri Abdulmelik el-Husi ise Suudi Arabistan'daki patlamalarla ilgili olarak yaptığı açıklamada, "Bu saldırılar, hiçbir ayrım gözetmeden her şeyi hedef alan, hiç bir kutsala saygı duymayan tekfirciliğin ne derece tehlikeli olduğunu göstermektedir. Saldırıları kınıyor ve fitne tohumları ekmek amacıyla bu güçleri destekleyen bölgesel güçleri bu yanlış politikalarını gözden geçirmeye çağırıyoruz." ifadesini kullandı.
 
Suudi Arabistan'ın Medine ve Katif kentlerinde düzenlenen intihar saldırılarında 7 kişi ölmüş, 5 kişi yaralanmıştı.

Kaynak : AA

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09