Yemen

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 11.6.2016 05:59:47

Ensarullah Hareketi'nden Suud'u kara listeye alıp geri çıkaran BM'ye sert eleştiri

emen Ensarullah Hareketi Siyasi Konseyi Başkanı Salih El-Semad, Birleşmiş Milletler'in Suudi Arabistan koalisyonunu Yemen'e yönelik saldırıları sebebiyle çocuk haklarına karşı işlenen suçlardan dolayı kara listeye alıp daha sonra bu kararını geri çekmesi üzerine yaptığı açıklamada; BM'nin kararını geri çekmesinin, bu tür kuruluşların büyük ve zengin ülkelere karşı uysal ve zayıf oluşunun ilk örneği olmadığını söyledi. Ensarullah Hareketi

İslâmi Analiz / Haber Merkezi
 
Yemen Ensarullah Hareketi Siyasi Konseyi Başkanı Salih El-Semad, Birleşmiş Milletler'in Suudi Arabistan koalisyonunu Yemen'e yönelik saldırıları sebebiyle çocuk haklarına karşı işlenen suçlardan dolayı kara listeye alıp daha sonra bu kararını geri çekmesi üzerine yaptığı açıklamada; BM'nin kararını geri çekmesinin, bu tür kuruluşların büyük ve zengin ülkelere karşı uysal ve zayıf oluşunun ilk örneği olmadığını söyledi. 
 
El-Mesire haber sitesinde yayımlanan habere göre Semad, konu ile ilgilili yaptığı açıklamada: "Suudi Amerika'nın Yemen'e yönelik saldırganlığı gizli olan bir çok hakikati göz önüne çıkardı ve başta ABD ile siyonistler olmak üzere, uluslararası müstekbir güçlerin ajandalarını yürütenlerin gösterişli maskelerini düşürdü." ifadelerini kullandı.
 
Semad, uluslararası kuruluşların işgalcilerin hedeflerini meşrulaştırmak ve üstünü örtmek için çalıştığının açıkça görüldüğünü ve bu kuruluşların, işgalci güçlerin planlarını gerçekleştirmesi için onları koruyan birer şemsiyeden başka bir şey olmadığını söyledi. Ensarullah yöneticisi, BM'nin son tutumunun bu tür kuruluşların büyük ve zengin devletlere karşı ne kadar uysal ve zayıf davranıldığının sadece tek bir örneği olduğunu belirtti.
 
BM'nin Suud koalisyonunu karalisteye alma kararını geri çekmesini skandal olarak tanımlayın Semad, bu kararın BM'nin güvenirliğini sarstığını ve üye devletlerin haklarını koruma noktasında BM'nin ne kadar zayıf olduğunun görüldüğünü ifade etti.
 
Semad, tüm dünyanın gözü önünde 14 ayı aşkın süredir Yemen halkına yönelik gerçekleşen saldırılara, yüzlerce katliama, cinayete, yasaklı silahların kullanımına karşı BM'nin tutumunun başından beri gösterilmesi gereken minimum düzeyde bile olmadığına dikkat çekti.
 
BM, Suudi Arabistan koalisyonunu Yemen'e yönelik saldırıları sebebiyle çocuk haklarına karşı işlenen suçlardan dolayı kara listeye alıp daha sonra bu kararını geri çekmişti.
 
The Intercept'in haberine göre, konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Ban Ki-Mun Suudi Arabistan'ın Birleşmiş Milletler'i, örgütün fonlarını kesmekle tehdit ettiğine işaret etmişti.

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09