Yemen

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 11.5.2016 10:35:33

Ensarullah Hareketi'nden esir takası anlaşmasına ilişkin haberlere yalanlama

Kuveyt'te BM aracılığında yürütülen Yemen görüşmeleri devam ederken, Ensarullah Hareketi'nin üst düzey yöneticilerinden Nasir Baqiz Quoz, taraflar arasında esir takası anlaşması yapıldığına ilişkin çıkan raporları ve haberleri yalanladı. Ensarullah Hareketi

İslâmi Analiz / Haber Merkezi
 
Kuveyt'te BM aracılığında yürütülen Yemen görüşmeleri devam ederken,  Ensarullah Hareketi'nin üst düzey yöneticilerinden Nasir Baqiz Quoz, taraflar arasında esir takası anlaşması yapıldığına ilişkin çıkan raporları ve haberleri yalanladı.
 
Ensarullah yöneticisi, medyada çıkan Ensarullah Hareketi temsilcileri ve Suud destekli eski başkan Mansur Hadi arasında anlaşıldığına ve 20 gün içinde esir takası yapılacağına dair çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığını ifade etti. 
 
Görüşmeleri yürüten Ensarullah temsilcileri arasında bulunan Quoz, Lübnan'ın Al-Ahd ajansına yaptığı açıklamada, taraflar arasında yürütülen müzakerelerde, BM Yemen Özel Temsilcisi İsmail Valed Şeyh Ahmed'in önerileri doğrultusunda bu konunun tartışıldığını ancak bir anlaşmaya varılmadığını söyledi.
 
Mansur Hadi temsilcilerinden Mane Al-Matari, daha önce yaptığı açıklamada taraflar arasında esirlerin yüzde 50'sinin serbest bırakılacağına ve 20 gün içerisinde takas gerçekleşeceğine dair açıklamalarda bulunmuştu. 
 
Hadi tarafına yakın kaynaklar tarafından yayımlanan haberlerde de tarafların takasın işleyişine dair Çarşamba günü son bir görüşme yapacağı iddia edilmişti. 

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09