Yemen

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 25.5.2016 15:45:18

Ensarullah Hareketi Sözcüsü: Müzakereler olumsuz olursa hükümet kurarız

Ensarullah hareketi, Kuveyt’te yapılan barış müzakerelerinin olumsuz olması halinde, ülkedeki milli grupların hükümet kuracağını bildirdi. Ensarullah Hareketi Sözcüsü: Müzakereler olumsuz olursa hükümet kurarız

Ensarullah hareketi, Kuveyt’te yapılan barış müzakerelerinin olumsuz olması halinde, ülkedeki milli grupların hükümet kuracağını bildirdi.
 
Ensarullah Hareketi Sözcüsü Muhammed Abdusselam bir sosyal paylaşım sitesindeki hesabından yaptığı açıklamada Kuveyt’teki görüşmelerin olumsuz olması halinde saldırganlara karşı olan milli grupların ülkedeki yönetim boşluğuna son vermek için hükümet kurması gerektiğini ifade etti.
 
Muhammed Abdusselam, Yemenlilerin Kuveyt’te yapılan barış müzakerelerinden adil bir sonuç çıkmasını beklediğini vurguladı.
 
BM Yemen Özel Temsilcisi İsmail Veled Şeyh, Kuveyt’teki barış görüşmeleri ile ilgili raporunu Güvenlik Konseyi’ne teslim etmek için gittiği New York’ta, görüşmelerin kader belirleyecek nitelikte hassas bir aşamaya ulaşıldığını ifade etti.
 
Kuveyt’teki müzakerelerde Suudi Arabistan destekli Mansur Hadi hükümeti temsilcilerini temsil eden Riyad heyeti ise Halk Komitelerinin lağvedilmesi ve eski Cumhurbaşkanı Ali Abdullah Salih ile Ensarullah Hareketi Lideri Abdulmelik Husi’nin Yemen’i terk etmesi gerektiğini belirterek siyasi uzlaşmanın ancak bu şartlar yerine getirildikten sonra mümkün olabileceğini söylüyor.
 
Suudi Arabistan liderliğindeki koalisyonun sözcüsü General Ahmed Asiri ise daha önce yaptığı bir açıklamada Kuveyt’teki görüşmelerin başarısız olması halinde Yemen’e yönelik saldırılarına yeniden başlayacaklarını belirtmişti.

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09