Yemen

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 9.5.2016 09:08:12

Ensarullah Hareketi: İşgalci ABD, Yemen'de karşısında direnişi bulacaktır

Yemen Ensarullah Hareketi resmi sözcüsü Muhammed Abdusselam, Yemen'in ulusal egemenliğinin ihlaline, yabancı güçlerin girişine, liman ve havaalanlarının işgal edilmesine karşı direnmenin; devletin ve milli kimliğin gerçek anlamı olduğunu ifade etti. Ensarullah Hareketi: İşgalci ABD, Yemen

İslâmi Analiz / Haber Merkezi
 
Yemen Ensarullah Hareketi resmi sözcüsü Muhammed Abdusselam, Yemen'in ulusal egemenliğinin ihlaline, yabancı güçlerin girişine, liman ve havaalanlarının işgal edilmesine karşı direnmenin; devletin ve milli kimliğin gerçek anlamı olduğunu ifade etti.
 
Ensarullah Hareketi sözcüsü, Arap Koalisyonuna El-Kaide'ye karşı istihbari destek verme bahanesiyle Yemen'e ABD askeri gönderilmesini ise 'saldırganlık' olarak niteledi ve: "elbette bu saldırganlar karşılarında direnişi bulacaklardır " dedi. 
 
Yemen Resmi Haber Ajansı Saba'nın haberine göre ise, Abdusselam twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda; "İşgalciler yabancı savaşçıları ve cephanesiyle beraber vatanımızdan çıkmalı. Meşruiyet iddiasında bulunanlar ve ordunun silahından bahsedenler ise bize egemenliğin, bağımsızlığın ve özgürlüğün ne olduğunu bir söylesin." ifadelerini kullandı. 
 
Abdulselam: "Biz daha önce El-Kaide ve 'IŞİD' güneyde bazı bölgelerde varlık gösteriyor, ordu onlanla mücadele etmeli dediğimizde buna karşı çıkanlara bugün soruyoruz: Amerika neden geldi?" diye konuştu.

ABD askeri Yemen'de: 
 
Geçtiğimiz Cuma, ABD Savunma Bakanlığı, Birleşik Arap Emirlikleri’ne (BAE) El Kaide’ye yönelik operasyonlarda istihbarat ve planlama desteği vermesi için ‘az sayıda’ askerin Yemen’e gönderildiğini açıklamıştı.
 
El Kaide’nin son aylarda güçlendiğini belirten ABD Savunma Bakanlığı Pentagon Sözcüsü Yüzbaşı Jeff Davis, ABD askerlerinin liman kenti Mukalla’nın kurtarılması için düzenlenen operasyonlara katkıda bulunduğunu söylemiş ve BAE'ye istihbarat paylaşımı dışında tıbbi destek ve havada yakıt ikmali gibi operasyonel diğer konularda da destek sağladıklarını belirtmişti.
 
Yüzbaşı Davis, operasyonlara destek veren ABD askerleriyle ilgili detay vermezken, askerlerin 2 haftadan daha kısa bir süredir Yemen'de bulunduklarını belirtti.
 

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09