Yemen

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 22.5.2016 12:45:57

Ensarullah: Diyalog İçin Geldik; Dayatmaları Kabul Etmeyiz

Kuveyt'te müzakerelere katılan Husilerin Sözcüsü Abdusselam, 'Kuveyt'e dayatmaları uygulamak için değil, siyasi diyalog için geldik.' dedi. Ensarullah: Diyalog İçin Geldik; Dayatmaları Kabul Etmeyiz

Kuveyt'te müzakerelere katılan Husilerin Sözcüsü Abdusselam, 'Kuveyt'e dayatmaları uygulamak için değil, siyasi diyalog için geldik.' dedi.

Kuveyt'teki Yemen müzakerelerine katılan Husilerin sözcüsü Muhammed Abdusselam, heyetin Kuveyt müzakerelerine "dayatmaları uygulamak için değil, siyasi diyalog için geldiklerini söyledi.

Abdusselam, müzakerelere evsahipliği yapan Kuveyt'te düzenlediği basın toplantısında, müzakerelerin askıya alınması ya da müzakerelerden çekilmelerin yaşanmasının çözüm getirmeyeceğini ifade ederek, heyetinin hazır olduğunu ve Birleşmiş Milletler (BM) Yemen Temsilcisi İsmail Vild Şeyh Ahmed ile düzenli olarak görüştüklerini söyledi.

SİYASİ DİYALOG İÇİN BURADAYIZ

"Kuveyt'e dayatmaları uygulamak için değil, siyasi diyalog için geldik, savaşırken reddettiklerimizden siyaset yaparken ödün vermeyeceğiz" diyen Abdusselam hükümet heyetini 3 kere müzakerelerden çekilmekle suçlayarak, "Gerçekten diyalog istiyorlarsa müzakere masasına otururlar" ifadesini kullandı.

Herkesin katıldığı bir uzlaşı hükümetinin kurulması, askeri ve emniyet kurumlarını korumakla görevli bir askeri komite oluşturulması gereğini vurgulayan Abdusselam, "Yemen'de despotluk yapacak bir yönetimin gelmeyeceğine dair güvence istiyoruz. Mevcut hükümetin savaştan önce olduğu gibi kalması söz konusu değildir." dedi.

Kaynak : AA

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09