Yemen

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 11.5.2015 12:27:14

Ensarullah "Aden'in kalbini" ele geçirdi

Yemen'de Husilerin, "Aden'in kalbi" olarak anılan stratejik öneme sahip Krater ilçesinde kontrolü sağladığı belirtildi. Ensarullah "Aden

Yerel kaynaklardan alınan bilgiye göre, Aden'in Krater (Sayre) ilçesinde, Cumhurbaşkanı Abdurabbu Mansur Hadi yanlısı Halk Direniş Güçleri ile Ensarullah Hareketi (Husiler) arasında yaklaşık 40 gündür devam eden çatışmalar, Husilerin üstünlüğüyle sona erdi.

Husiler, Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nın bulunduğu ve merkezi konumu nedeniyle "Aden'in kalbi" olarak anılan stratejik öneme sahip Krater'de kontrolü sağladı.

Aden'in Hur Mesker ve Dar Said ilçelerinde ise Hadi yanlısı güçleri ile Husiler arasındaki çatışmalar sürüyor.

100 BİNDEN FAZLA SİVİL SALDIRIDAN KAÇTI

Öte yandan Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon güçlerinin cuma günü ülkenin kuzey kesiminde Husilerin kalesi olarak bilinen Sa'da kentine geniş çaplı hava saldırılarına başlamasının ardından 100 binden fazla sivilin Amran'a sığındığı bildirildi.

Amran Valisi Faysal Cuman, Yemen resmi ajansı SABA'da yayımlanan açıklamasında, Amran'ın, Sa'da'dan gelen 100 binden fazla vatandaşı karşıladığını, şehre sığınan vatandaşların, acil insani yardıma ihtiyacı olduğunu belirtti.

Cuman, Sa'da'dan gelenlere gerekli insani yardımın temin edilmesi, barınma, gıda ve sağlık ihtiyaçlarının karşılanması için yerli ve yabancı tüm kurumlara destek çağrısına bulundu.

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09