DÜNYA

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 11.5.2018 14:09:19

Endonezya'da binlerce kişi, Kudüs ve Filistin'e destek için meydanlarda

Endonezya bugün (11 Mayıs) halkı Cuma namazını kıldıktan sonra işgal altındaki Kudüs’e destek ve ABD Başkanı Donald Trump’ın Kudüs’e Siyonist işgal rejiminin başkenti kabul etme kararını protesto etmek için meydanlara indi. Endonezya

Endonezya bugün (11 Mayıs) halkı Cuma namazını kıldıktan sonra işgal altındaki Kudüs’e destek ve ABD Başkanı Donald Trump’ın Kudüs’e Siyonist işgal rejiminin başkenti kabul etme kararını protesto etmek için meydanlara indi.

Filistin Enformasyon Merkezi muhabiri verdiği bilgide, büyük yürüyüşün başkent Jakarta’nın camilerinden birinde başladığını belirterek, on binlerce kişinin gösteriye iştirak ettiğini söyledi.

Gösteri Endonezya’daki alimler, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve Uluslararası Müslüman Âlimler Birliği’ne bağlı Kudüs Komisyonu Başkanı Şeyh Ahmed El-Umeri’nin öncülüğünde yapıldı.

Amerika Başkanı Trump’ın işgal altındaki Kudüs şehrini Siyonist işgal rejiminin başkenti kabul edip büyükelçilik binasını buraya taşıma kararından sonra Filistin içinde ve dışında karara karşı protesto gösterileri yapılıyor.

Diğer taraftan Ürdün ve Türkiye’de bugün Cuma namazından sonra birçok şehirde Büyük Dönüş Yürüyüşü’ne destek ve Kudüs’e sahip çıkmak için gösteri ve yürüyüşlerin yapılacağı belirtildi.

 

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09