KÖRFEZ ÜLKELERİ

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 9.11.2018 16:24:13

El-Vifak Hareketi: İsrail'le normalleşme büyük ihanettir, Siyonistlere Bahreyn'de yer yok

Bahreyn'deki El-Vifak Hareketi, "Siyonistlerle normalleşme büyük bir ihanettir ve halk ilan ediyor ki, ne Netanyahu’ya ne de Siyonistlere Bahreyde yer yoktur" şeklinde bir açıklama yaptı. El-Vifak Hareketi: İsrail

İslâmî Analiz/Haber Merkezi

Bahreyn El-Vifak Hareketi, Siyonistlerle normalleşmenin ihanet olduğu yönünde bir açıklama yaptı.

Yapılan açıklamada, “Bahreyn rejiminin daveti üzerine Siyonist varlığın başbakanı Benjamin Netanyahu’nun Bahreyn’i ziyaret edeceğine dair medyaya sızan haberler, provokasyon derecesini kırmızı renge yükselti ve insanları büyük ve tehlikeli bir mücadelenin önüne koydu. Resmi politikadaki bu değişim, Arapların ve Müslümanarın ana davası olan işgal altındaki Kudüs ve Filistin davası karşısında Bahreyn halkının İslami ve insani hassasiyetlerine, sözleşmelerine ve değerlerine el koyuyor.” denildi.

“Bahreyn rejiminin bu söylentiler karşısında sessizliği, kötümserliğin habercisidir ve bu tür düşmanca ve kötü niyetli projelerin olasılığına dair işaretler sunmaktadır.” vurgusu yapılan açıklamada, “Halkımız bu ziyareti reddetme konusunda tam sorumluluk aldı ve yüksek sesle ifade etmek gerekirse, Bahreyn halkının belirleyici kararı, çocukluğundan beri sorunlarına kendini adamış olan bu ülkede, herhangi bir şekilde herhangi bir Siyonist için yer olmadığıdır. Bu halk Kudüs, Filistin ve Ümmetin davasını bırakmayacaktır.” ifadeleri kullanıldı.

Açıklamada ayrıca, “Netanyahu toprağımıza ve ülkemize ayak basmamalı ve ülkemizde hiçbir yerinin olmadığını bilmeli. Bahreyn halkı, istisnasız bütün fraksiyonları ve oluşumlarıyla birlikte onun karşısında duracak ve onu sıkı ve kesin bir reddetmeyle reddedecektir.” ifadeleri yer aldı.

El-Vifak Hareketi, Siyonistlerle normalleşme ve yumuşamayı; ekonomik, spor, medya, ticari veya hertürlü ve her yolla normalleşmeyi kesin bir dille reddettiklerini söyledi. Hareket, Arap ve İslam halklarını ve özgür dünyanın bütün halklarını, reddedilmiş olan bu kışkırtıcı adım karşısında kınamalarını ilan etmeye çağırdı.

 

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09