FİLİSTİN

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 6.7.2018 16:53:33

El-Kar’avi: İşgalcinin Han El-Ahmer’de yaptığı savaş suçudur ​

Fethi El-Kar’avi işgal rejiminin Han El-Ahmer’de yaptığı ihlallerle buradaki bedevileri zorla ve toplu halde bölgeden çıkarmaya çalışmasının savaş suçu olduğunu belirterek, işgalcinin bu tutumunun Filistin halkına daha önce yaptığı zulümleri hatırlattığını belirtti. El-Kar’avi: İşgalcinin Han El-Ahmer’de yaptığı savaş suçudur ​

Filistinli parlamenter Fethi El-Kar’avi işgal rejiminin Han El-Ahmer’de yaptığı ihlallerle buradaki bedevileri zorla ve toplu halde bölgeden çıkarmaya çalışmasının savaş suçu olduğunu belirterek, işgalcinin bu tutumunun Filistin halkına daha önce yaptığı zulümleri hatırlattığını belirtti.

Hamas liderlerinden El-Kar’avi yapmış olduğu açıklamada “Han El-Ahmer’in kuşatılması, ona yol açılması ve işgal askerlerinin bölgedeki halka; kadın,  çocuk ve yaşlı demeden saldırması işgalcinin faşizanlığını ortaya koyduğu gibi, onun hiçbir uluslararası sözleşme ve anlaşmaya bağlı kalmadığını yansıtmaktadır. Bu tutum, Filistin halkını resmi ve sivil düzlemde büyük bir sorumlulukla karşı karşıya getirmektedir” ifadelerinde bulundu.

İşgal rejiminin Filistin halkına karşı intikam duygusuyla yaptığı saldırı ve baskıların savaş suçları düzeyinde olduğunu hatırlatan El-Kar’âvi, bu durumun uluslararası camiayı Filistin halkını kurtarmak için büyük bir sorumluluk altında tuttuğunu ifade etti.

İnsan hakları, sivil toplum kuruluşları, gençlik hareketleriyle Filistinli gruplara çağrıda bulunan El-Kar’avi Siyonist rejimin planlarına karşı durmalarını istedi.

 

 

 

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09