Yemen

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 9.10.2018 10:36:12

el-Husi: Arabistan Yemen'e karşı ekonomik savaş başlattı

Yemen İnkılabı Yüksek Komite Başkanı, Yemen'deki mütecaviz ülkelerin riyalin değer kaybetme krizinin çözüm yoluna taş koyduklarını söyleyerek, Suudi Arabistan'ın Yemen'e ekonomik savaş başlattığını belirtti. el-Husi: Arabistan Yemen

Yemen İnkılabı Yüksek Komite Başkanı, Yemen'deki mütecaviz ülkelerin riyalin değer kaybetme krizinin çözüm yoluna taş koyduklarını söyleyerek, Suudi Arabistan'ın Yemen'e ekonomik savaş başlattığını belirtti.

Yemen İnkılabı Yüksek Komite Başkanı Muhammed Ali el-Husi dün yaptığı açıklamada, saldırgan ülkelerin, Yemen riyalinin değer kaybı krizinin üstesinden gelmek için önerilen çözüm yolunun önüne taş koyduğunu ifade etti.

El-Husi, müdahaleci ülkelerin çözümün Sanaa'da değil Aden'deki Merkez Bankası aracılığıyla yapılması konusunda ısrar ettiklerini belirtti.

Muhammed Ali el-Husi, Yemen'e karşı ekonomik istikrarın sona ermesinin ve ekonomik savaşın işgalci ülkeler tarafından başlatıldığını söyledi.

El-Husi, “Yemen'e 11.18 milyar dolar katkıda bulunduklarını söylüyorlar, para nerede? Hangi bankada? Kim o parayı aldı? Neden riyalin değeri artmadı? " dedi.

Yemen İnkılabı Yüksek Komite Başkanı daha önce, Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri'ne, BM İnsani İşler Genel Sekreter Yardımcısı'na ve BM Yemen Özel Temsilcisi'ne bir mektup gönderdi ve ihtiyaç sahiplerine yardım etmek için gıda maddelerini parayla değiştirecek bir mekanizmanın kurulmasını ve bir banka hesabının açılmasıyla doğrudan yardımcı olunmasını önermişti.

Birleşmiş Milletler daha önce Yemen Riyali'nin ülkenin krizinin başlamasından önceki zamana kıyasla yüzde 300 değer kaybettiğini açıklamıştı.

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09