ASYA

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 21.9.2016 10:57:45

Duterte'den ABD ve AB'ye: 'Bizi çürük yumurta diyerek katleden iki yüzlüler şimdi insan haklarından bahsediyor'

Duterte'den ABD ve AB'ye: 'Bizi çürük yumurta diyerek katleden iki yüzlüler şimdi insan haklarından bahsediyor' Duterte

Avrupa Birliği'ne üye ülkeleri ve ABD'yi ikiyüzlülükle suçlayan Filipinler Devlet Başkanı Duterte, "Tarih kitaplarında, ansiklopedilerde geçen olaylara bakın. Hepsinde onlar var... Şimdi kalkmış beni kınıyorlar" dedi.
 
ABS-CBN kanalında yer alan habere göre, Rodrigo Duterte, ülkede uygulamaya konulan uyuşturucuyla mücadele çalışmalarına AB'nin tepki gösterdiğini belirterek, "Bunu günahlarının kefareti olarak yapıyorlar" ifadesini kullandı.
 
“BİZİ ‘ÇÜRÜK YUMURTA’ DİYEREK KATLEDEN İKİ YÜZLÜLER”
 
Duterte, Davao kentinde yerel hükümet yetkilileriyle bir araya gelmeden önce yaptığı konuşmada, "AB ülkeleri iki yüzlü. Tarih kitaplarında, ansiklopedilerde geçen olaylara bakın. Hepsinde onlar var… İngiltere, Fransa… AB ülkeleri şimdi kalkmış beni kınıyorlar. Amerika ve Avrupa'nın çürük yumurtalar diye düşündüğü Filipinlilerin öldürülmesi eski bir mesele ve şimdi insan haklarından bahsediyorlar" dedi.
 
AB ülkeleri geçen hafta, Filipinler hükümetine yönelik, 'yargısız infazlara ve cinayetlere bir son vermesi' çağrısında bulunulmuştu. Duterte, Laos’taki ASEAN zirvesi öncesinde, uyuşturucuyla mücadele konusunda kendisini eleştiren ABD Başkanı Barack Obama’ya, "Saygılı olmalısınız. Ortalığa sorular ve açıklamalar atamazsınız. ........ çocuğu, o forumda seni lanetleyeceğim" diyerek uluslararası gündemin ilk sıralarına yerleşmişti.
 

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09