Dünya Müslüman Alimler Birliği: Karar Çözüm Kapılarını Kapattı

Dünya Müslüman Alimler Birliği, İhvan-ı Müslimin'in terör örgütü ilan edilmesiyle ilgili açıklama yaptı.

Dünya Müslüman Alimler Birliği, Mısır'daki geçici hükümetin Müslüman Kardeşler Teşkilatı'nı (İhvan), "terör örgütü" olarak ilan etmesinin "ülkedeki barışçıl çözüm kapılarını kapattığını" belirtti. Yusuf el-Karadavi başkanlığındaki Dünya Müslüman Alimler Birliği'nden yapılan yazılı açıklamada, "Bu karar, İhvan'a ait mal varlıklarına el konulması, üyelerinin suçlanması ve siyasi geleceğinin etkilenmesi için alınmıştır" denildi.

Mısır'daki bütün İslami ve milli güçlere, ülkenin güvenliği ve geleceği için bütün imkanlarla bu karara karşı çıkmaları çağrısı yapılan açıklamada, Müslüman Kardeşler Teşkilatı'na "terör" sıfatı eklenmesinim kimseyi ikna etmeyeceği, daha önceki yönetimlerin bu yöndeki çabalarının da başarısızlıkla sonuçlandığı belirtildi. "Diktatör yönetimler terörün ta kendisidir" ifadelerine yer verilen açıklamada, Mısır halkının iyi ve kötü dönemlerde Müslüman Kardeşler'i tanıdığı ve özgürce yapılan bütün seçimlerde, verdiği oylarla güvenini gösterdiği kaydedildi.

Mısır Bakanlar Kurulu, Dekahliye Emniyet Müdürlüğü'nü hedef alan ve 16 kişinin ölümüyle sonuçlanan bombalı saldırıdan sorumlu tuttuğu Müslüman Kardeşler Teşkilatı'nı "terör örgütü" olarak ilan etmiş ve üyeliği belirlenen herkese ağır cezai müeyyideler uygulanacağı uyarısında bulunmuştu.

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09