ORTADOĞU

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 17.2.2017 18:13:40

Dr. Ahmed Bahr, işgalciyi destekleyen Trump’un politikalarına karşı birlik çağrısında bulundu

Filistin parlamentosu başkan yardımcısı Dr. Ahmed Bahr, Gazze’nin direnişi kucaklaması nedeniyle cezalandırıldığını belirterek işgalciyi destekleyen Trump’un politikalarına karşı birlik çağrısında bulundu Dr. Ahmed Bahr, işgalciyi destekleyen Trump’un politikalarına karşı birlik çağrısında bulundu

Filistin parlamentosu başkan yardımcısı Dr. Ahmed Bahr, Gazze’nin direnişi kucaklaması nedeniyle cezalandırıldığını belirterek işgalciyi destekleyen Trump’un politikalarına karşı birlik çağrısında bulundu

Filistin parlamentosu başkan yardımcısı Dr. Ahmed Bahr, Filistin halkından ABD’nin yeni başkanı Donald Trump’ın Müslümanlara yönelik olumsuz tutumuyla işgal rejimini destekleyen politikalarına karşı birlik olmalarını istedi.

Gazze’deki El-Umeri Camiinde verdiği Cuma hutbesinde ABD’nin yeni başkanı Trump’ın politikalarına değinen Bahr 'ırkçı görüş ve politikalara sahip Trump’ın Amerika başkanı olması ve işgalciyi açıkça desteklemesi halkımızın işgalcinin Filistin halkına karşı sürdürdüğü ırkçı uygulamalara karşı ilkeli bir duruş sergilemesini ve direniş göstermesini zorunlu kılıyor' dedi.

Bahr, direnişi kucaklayan Gazze’ye kaşı komplo ve tuzakların devam ettiğini, bu tutumu nedeniyle işgalcinin kısa bir zaman dilimi içinde üç kez bölgeye saldırdığını hatırlatarak 'bütün bunları halkımıza yapıyorlar. Çünkü bu halk, toprağını işgal eden ve kutsallarını kirleten işgalciye karşı silah taşıyor' ifadesini kullandı.
 
İşgalciden Filistin topraklarını terk etmesini isteyen Bahr, bu topraklar üzerinde bulunduğu müddetçe işgalciye huzur ve güven olamayacağını, bu toprakları kurtarıncaya kadar ona direnmeye devam edeceklerini ifade etti.
Bahr hutbesinde Ramallah yönetiminden düşmanla görüşmeleri ve güvenlik koordinasyonu sonlandırmasını, Filistin halkının direnişini ve Kudüs intifadasını desteklemesini istedi. 
 

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09