Dışişleri Bakanlığı'ndan 'Libya'ya gitmeyin' uyarısı

Dışişleri Bakanlığı Libya'daki Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için seyahat uyarısında bulundu. Dışişleri'nden yapılan açıklamada 'Vatandaşlarımıza Mutlak bir mecburiyet bulunmadığı takdirde, Bingazi ve diğer doğu vilayetlerine seyahat etmekten imtina etmeleri ve bu bölgeden ayrılmaları tavsiye edilmektedir' denildi.

Dışişleri Bakanlığı, Bingazi'de bulunan Türkiye Başkonsolosluğu'nun geçici olarak faaliyetlerini geçici olarak askıya alacağını belirtti. Bakanlıktan yapılan açıklamada Libya'da bulunan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının seyahat uyarısı yapılırken şu ifadelere yer verildi:

"Bingazi ve diğer doğu vilayetlerindeki son günlerdeki hassas durum nedeniyle, Bingazi Başkonsolosluğumuz 14 Haziran 2014 tarihi itibariyle Bingazi’deki faaliyetlerini geçici olarak askıya alacak, Başkonsolos ve personeli çalışmalarını Trablus Büyükelçiliğimiz bünyesinde sürdürecektir.

Trablus Büyükelçiliğimiz ve Misurata Başkonsolosluğumuz faaliyetlerini sürdürmektedir.

Vatandaşlarımıza mutlak bir mecburiyet bulunmadığı takdirde, Bingazi ve diğer doğu vilayetlerine seyahat etmekten imtina etmeleri, halihazırda bu bölgelerde bulunan vatandaşlarımıza ise mücbir sebepleri bulunmadığı takdirde, Beyda şehrindeki Labrak Havaalanı’ndan İstanbul , Tunus ve Trablus’a devam eden uçuşlardan yararlanarak, bu bölgeden ayrılmaları tavsiye edilmektedir.

Doğu Libya’dan çıkış için karayolunun kullanılması tavsiye olunmamaktadır.

Libya’da bulunan vatandaşlarımızın, olası acil durumlarda Bakanlığımızın 24 saat temelinde hizmet veren Konsolosluk Çağrı Merkezi (00 90 312-292 29 29) ve Trablus Büyükelçiliğimizle (00 218-21 340 11 40/41/ 43/44) irtibata geçmeleri mümkündür.

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09