KÜLTÜR SANAT

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 5.12.2016 11:22:59

Diriliş Saati Dergisi'nin yeni sayısı çıktı

Sakarya merkezli Diriliş Saati Dergisi, 13.yıl/30. sayısı ile okuyucusuyla buluştu.  Diriliş Saati Dergisi

İslami Analiz/Haber Merkezi

Sakarya merkezli Diriliş Saati Dergisi, 13.yıl/30. sayısı ile okuyucusuyla buluştu.

"Asli Hedeflerimizi Unutturan Yeni Dünya Düzeninin Tuzaklarına Düşmeyeceğiz" manşetiyle çıkan yeni sayıda, liberal yaşam tarzının türevi olarak ortaya çıkan izimler ele alındı.

Dosya bölümünde Rabia Arslantaş'ın "İslami Mücadelede Öze Dönüş", Süleyman Aktürk'ün Pragmatizm", Zeynep Sena Dinçer'in "Kariyerizm", Musab Göktaş'ın "Konforizm", Yahya Özbek'in "Hedonizmin Esareti" yazıları; serbest yazı bölümünde ise Beyza Gürler'in "Kendine Yetemeyenler Olarak Biz!", Mustafa Helvacıoğlu'nun "Ne Kadar Müslümanız?", Abdülkadir Avcı'nın "Omurgalı Olmak mı Dediniz Bayım?", Emine Özhan'ın "Emri Bil Maruf Nehyi Anil Münker", Nisa Aydın'ın "Ateşe İbrahimce Yürümek", Musab Altunkaynak'ın "Cezaevlerinde Kardeşlerimiz Var!", Pembe Öztürk'ün "Yer Dua, Gök Dua", Zeynep Şanlı'nın "Sizleri, Allah için Verdiğimiz Sözleri Tutmaya Çağırıyorum!" yazıları yer aldı.

"Yorumsal Değiniler" bölümünde başkanlık tartışmaları ve Amerikan seçimleri başta olmak üzere aktüel gelişmeler değerlendirilirken; iktibas bölümünde Dünya Bülteni'nden Sinan Özdemir'in "Amerika'nın seçiminde gençler, paryalar ve yok sayılanlar", tercüme bölümünde Zafer Bangash'ın "Keşmir ve Filistin: İki bölge, tek problem", gündem bölümünde ise Musa Duman'ın "FETÖ ile Ontolojik Bir Karşıtlığa Ne Dersiniz?", Afra Maden'in "Ortadoğu'da Amerikan Demokrasisi ve Koalisyon!" yazılarına yer verildi.

"Kitaplık" Bölümünde ise Şüheda H. Şanlı tarafından Mustafa Necati Bursalı'nın "Hz. Hatice-i Kübra (R. Anha) kitabı tanıtıldı.

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09