Darbeci Sisi'den Safsatalar: "İhvan-ı Müslimin Hareketi Bitmiştir"

Mısır’ın eski Genelkurmay Başkanı, yeni Cumhurbaşkanı adayı darbeci Abdulfettah Es-Sisi; Müslüman Kardeşler Hareketi’nin bittiğini söyledi.

İslamî Analiz/Haber Merkezi

Mısır’ın eski Genelkurmay Başkanı, yeni Cumhurbaşkanı adayı darbeci Abdulfettah Es-Sisi; Müslüman Kardeşler Hareketi’nin bittiğini söyledi.

Cumhurbaşkanlığı adaylık kampanyası kapsamında dün(5 Mayıs Pazartesi) ilk röportajını veren darbeci Sisi, Müslüman Kardeşler konusu üzerinde durdu. Sisi: “Şunu belirtmek isterim ki, hareketi bitiren güç; ben değilim. O güç sizsiniz: Mısır halkı” ifadelerini kullandı.

Es-Sisi ayrıca, kendisine şu ana kadar iki sefer suikast girişiminde bulunulduğunu da iddia etti.

Mısır’da cumhurbaşkanlığı seçim kampanyaları Cumartesi günü başladı ve 26-27 Mayıs’ta gerçekleşecek seçimlerden 3 gün önce bitirilecek.

Sisi’nin tek rakibi, sol görüşlü aday Hamdin Sabbahi.

Sisi, ülkenin ilk seçimle göreve gelen Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’nin devrilmesi sürecinde başrol oynamıştı.

Sisi yönetimi tarafından Mursi taraftarlarına sert müdahaleler ve yaptırımlar gerçekleştirdi/gerçekleştirilmeye devam ediyor.

İnsan hakları örgütleri, Mursi’nin görevden alınması üzerine yaşanan olaylarda 2500’den fazla insanın öldüğünü; binlerce insanın ise hapse atıldığını söylüyor.

Askeri darbe hükümeti, Müslüman Kardeşler hareketini ‘terörist’ olarak ilan ederek ölümleri ve hapis cezalarını da meşru bir temele oturtmaya çalışıyor. 

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09