ASYA

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 22.9.2016 14:23:17

Dağıstan '28 Şubat Türkiyesi olma yolunda

Dağıstan'nın başkenti Mahaçkale'deki okulda başörtülü öğrenciler fişlenmeye başladı. Dağıstan

Dağıstan'ın başkenti Mahaçkale'deki okullarda öğrenciler için özel sınıf 'pasaportu' oluşturuldu. Bu pasaportla, kız öğrenciler, başörtülü olup olmadığına göre tasnif ediliyorlar.

Haberi Dağıstanlı avukatların oluşturduğu "Adalet" grubunun üyesi, avukat Ziyautdin Uvaisov açıkladı. Uvaisov, kızının sınıf pasaportunu gördüğünü ve başörtüsü bölümünün bulunduğunu söyledi.

Kafkas Knot Ajansı da 20 Eylül'de Mahaçkale'deki okullarda eğitim gören öğrenciler için özel sınıf “pasaportu” oluşturulduğu, haberinin kendilerini ulaştığını bildirmişti.

Öğrenciler için oluşturulan özel sınıf “pasaportunda” çocuğun yetim olup olmadığı, ailenin çocuğa nasıl davrandığı, öğrencinin özel denetime ihtiyacı gibi 11 bölüm bulunuyor. 11.bölümde ise kız çocuğunun başörtülü olup olmadığı belirtiliyor.

Adı geçen okul yönetimi henüz haberle ilgili yorum yapmadı.

"Kafkas Knot" ajansı daha önce de Rusya'nın çeşitli eğitim kurumlarında başörtüsü yasağı kararı alındığını duyurmuştu. Nazran şehri lisesi, Volgograd Devlet Üniversitesi ve Moskova'daki Tıp Enstitüsü tıbbi kolej öğrencileri de bu konuda şikayetlerini belirtmişlerdi.

Stavropol bölgesinde avukat Musa Musayev bu yasağı mahkemeye taşımak istemiş, ancak mahkeme bu talebi reddetmişti.

Kaynak : dünya bülteni

Yorum Yaz

Yorumlar

  • Mahkeme kafir ölünce, talebi de ret eder. Türkiye'de ve Türki Cumhuriyetlerinde olan uygulamanın aynısıdır. Türkiye'de düzeldi sanmayın. Sadece ateşin üzerine küller serildi ve bir hükümet değişikliğinde yine başörtüsü zulüm devam eder.

    22.9.2016 16:19:30 0 Yanıtla Ankaralı Yusuf
ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09