SİYASET

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 5.1.2017 08:48:46

CHP'nin 'Reina' sonrası çağrısı: Laikliğe sahip çıkalım

CHP Sözcüsü Selin Sayek Böke, Reina saldırısında laik yaşam biçiminin hedef alındığını söyledi. CHP

CHP Sözcüsü Selin Sayek Böke, Reina saldırısında laik yaşam biçiminin hedef alındığını söyledi.
Merkez yürütme kurulu (MYK) toplantısının ardından açıklama yapan Böke, Reina saldırısının dönüm noktası olduğunu belirterek, “Bu yaşanan sıradan bir terör değildir. Laik yaşam biçimi hedef alınmıştır” diye konuştu.
 
‘Hükümetin saldırılara karşı planı ve tedbiri yok’
 
Böke, saldırıda insanların yaşam biçimlerinden dolayı hedef alındığını ve bunun hükümetin yanlış Ortadoğu politikası yüzünden gerçekleştiğini söyledi.
 
Saldırılara karşı hükümetin herhangi bir planının olmadığını dile getiren Böke, “Hükümet ise bu terör dalgası karşısında kınamak ve hamaset dışında bir şey yapmıyor. Korku iklimi içinde yaşıyoruz. hükümeti IŞİD ve Nusra’ya karşı vatandaşlarını güvenliğini sağlayacak bir yaklaşımı, planı ve tedbiri yok” diye konuştu.
 
‘Hükümet rejim değişikliği telaşında’
 
Laiklik çağrısı yapan iki gencin tutuklanmasını hatırlatan Böke, “Laikliğe sahip çıkmak gerekir. Ancak laikliğe sahip çıkanlar hedef alınıyor. İşte en büyük tehlike budur. Halkevleri üyesi iki genç laikliği savundukları için tutuklandılar. Bu katliamı övenler, linç girişiminde bulunanlar ellerini kollarını sallayarak toplumun içinde gezerken, laikliği savunan gençler tutuklandılar. Hükümetin rejim değişikliği telaşında olduğu belli” dedi.
 

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09