SİYASET

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 13.9.2018 09:45:52

CHP, 'karma eğitim kaldırılırsa kıyameti koparmaya hazır'mış!

CHP Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya, karma eğitimin kaldırılması halinde ‘kıyameti koparmaya hazır olduklarını’ söyledi. CHP,

CHP Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya, karma eğitimin kaldırılması halinde ‘kıyameti koparmaya hazır olduklarını’ söyledi.
 
Partisinin genel merkezinde eğitimle ilgili basın toplantısı düzenleyen Kaya, ‘kıyameti’ okula giden her veli ve öğrenciyle koparmaya hazır olduklarını ifade etti.
 
Kaya, şunları kaydetti: “Sakın ola sakın Mustafa Kemal’in Cumhuriyeti ile ve onun eğitime verdiği önemle laik, demokratik, bilimsel ve çağdaş eğitimle oynamaya kalkmayın. Bu çocuklar bizim geleceğimiz. İran, Irak, Suriye’de uygulanmayan  Avrupa’ya örnek olmuş bir Türkiye’yi Ortaçağ karanlığına götürmeye hiç kimsenin hakkı da haddi de yok.”
 
Karma eğitim tartışması
 
Karma eğitimle ilgili tartışmalar, nüfusu az olan bölgelerde, liselerin açılmasına ilişkin esasların düzenlendiği yönetmelik maddesinde yapılan değişiklikle başlamıştı.
Bu değişiklikle, nüfus ve öğrencinin az olduğu yerleşim yerlerinde düz lise, meslek lisesi ve teknik lisedeki programların tek lisede toplanabilmesinin önü açılmıştı.
 
Yönetmelikteki “Çok programlı Anadolu lisesi, mesleki ve teknik eğitim merkezi ve mesleki eğitim merkezinde karma eğitim yapılır” ibaresi kaldırılmıştı.
 
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, karma eğitimin kaldırılmayacağını açıklarken “Bunun yanında karma olmayan eğitim de verilebilir” demişti.
 

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09