AFRİKA

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 3.6.2016 15:54:21

Chomsky: "Obama, Küresel Suikastleri Hızlandırdı"

Truthout'a demeç veren Chomsky, Obama'nın dış politikasına atıfta bulunarak, "Asker gönderme konusunda bazı seleflerine ve danışmanlarına kıyasla daha gönülsüz davranıyordu ancak birden özel operasyonları ve küresel 'suikastleri' hızlandırdı" dedi. Chomsky: "Obama, Küresel Suikastleri Hızlandırdı"

Truthout'a demeç veren Chomsky, Obama'nın dış politikasına atıfta bulunarak, "Asker gönderme konusunda bazı seleflerine ve danışmanlarına kıyasla daha gönülsüz davranıyordu ancak birden özel operasyonları ve küresel 'suikastleri' (İHA saldırılarını) hızlandırdı" dedi.

'NÜKLEER SİLAHLARIN YAYILMASINI ÖNLEME ANLAŞMASI İHLAL EDİLİYOR'

Obama'nın İsrail'in nükleer silahlarını denetimlerden koruma ihtiyacından yola çıkarak Ortadoğu'da nükleer silahsız bir bölge oluşturma çalışmalarını engellediğini belirten Chomsky, "Obama böylece en önemli silahsızlanma anlaşması olan Nükleer Silahların Yayılmasını Önleme Anlaşması'nı ihlal ediyor" ifadesini kullandı.

Washington'un Doğu Avrupa'daki faaliyetlerine dikkat çeken Chomsky: "Obama, Rusya sınırı boyunca gerilimi tehlikeli şekilde tırmandırıyor, önceden izlenen politikaları daha ileri bir noktaya taşıyor" dedi.

'DEĞİŞİKLİK UMUDUM YOK'

Chomsky'i endişelendiren bir diğer husus, Obama'nın nükleer silah politikası. "Obama'nın trilyon dolarlık nükleer silah sistemini modernize etme programı, atılması gereken adımın tam tersi" diyen Chomsky, uluslararası anlaşmalara rağmen silah kullanımını daha kolay hale getirecek sistemler geliştirildiğine dikkat çekti.

ABD'li düşünür, kasım ayında yapılacak başkanlık seçimlerinden sonra Washington'un politikasında değişiklik olması konusunda çok umutlu olmadığını da vurguladı.

Kaynak : sputniknews

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09