Yemen

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 14.6.2015 11:03:14

Cenevre'deki Yemen müzakereleri ertelendi

Cenevre'deki Yemen müzakerelerinin bir günlük gecikmeyle başlayacağı bildirildi. Cenevre

Birleşmiş Milletler (BM), Yemen'deki çatışmaları sonlandırmak için Pazar günü Cenevre'de başlayacak müzakerelerin bir günlük gecikmeyle 15 Haziran'da başlayacağını bildirdi.

BM Cenevre Ofisi'nden yapılan açıklamada, BM Cenevre Ofisi Sözcüsü Ahmed Fevzi, Yemenli taraflardan birisinin Cenevre'ye 14 Haziran Pazar akşamı gelmesi nedeniyle görüşmelerin 15 Haziran Pazartesi günü başlayacağını söyledi.

Fevzi, BM Genel Sekreteri Ban Ki-mun ve BM'nin Yemen Özel Temsilcisi İsmail Veled Şeyh Ahmed'in Pazar günü öğleden sonra Körfez İşbirliği Konseyi Genel Sekreteri ve G-16 ülkelerinin büyükelçileri ile görüşeceğini, Yemenli taraflarla ise görüşmelere Pazartesi günü başlayacağını ifade etti.

Yemen müzakerelerine, Riyad ve Sana delegasyonu ile gözlemci olarak G-16 ülkelerinin katılacağı bildirilmişti.

Görüşmelere gözlemci düzeyinde katılacak Yemen'deki barış sürecine destek olan G-16 ülkeleri arasında Türkiye de bulunuyor. Diğer ülkeler ise ABD, Çin, Fransa, Rusya, İngiltere, Bahreyn, Suudi Arabistan, Almanya, Japonya, Hollanda, Mısır, Kuveyt, Umman, Katar, Birleşik Arap Emirlikleri ile Körfez İşbirliği Konseyi (GCC) ve Avrupa Birliği.

Müzakerelerin 17 Haziran'da sona ermesi öngörülüyor.

 

Kaynak : AA

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09