ASYA

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 24.6.2016 11:31:04

Cemaati İslami: Bayramdan sonra ahlaksız yöneticilerin yolsuzluklarına karşı kararlı bir savaş vereceğiz

Pakistan Cemaat-i İslami Hareketi lideri Siracul Hak, Medine-i Münevvere'den açıklamalarda bulundu. Çok sayıda Pakistanlı'nın katıldığı bir iftar organizasyonunda konuşan Siracul Hak, bayramdan sonra yolsuzluklara karşı yolsuzluklara karşı kararlılıkla savaşacaklarını ifade etti. Cemaati İslami: Bayramdan sonra ahlaksız yöneticilerin yolsuzluklarına karşı kararlı bir savaş vereceğiz

İslamî Analiz/Haber Merkezi
 
Pakistan Cemaat-i İslami lideri Siracul Hak, Medine-i Münevvere'den açıklamalarda bulundu. Çok sayıda Pakistanlı'nın katıldığı bir iftar organizasyonunda konuşan Siracul Hak, bayramdan sonra yolsuzluklara karşı kararlı bir savaş vereceklerini ifade etti. 
 
Siracul Hak, Suudi Arabistan da dahil, körfez ülkelerinde ve dünyanın diğer yerlerinde çalışan Pakistanlıların ülkelerine milyon dolarlar değerinde katkı sağladığını ancak yozlaşmış yöneticilerin ve bürokrasinin sermayeyi yağmalayarak bu paraları kanunsuz bir şekilde yabancı bankalara gönderdiğini belirtti. Cemaat-i İslami lideri, ahlaksız yöneticilerin ülkeye ve halka ihanet ettiğini söyledi.
 
Suudi Arabistan'da ve yurtdışında yaşayan diğer Pakistanlılar'a da seçlenen Siracul Hak, gurbetçilerden oy verme sürecinde söz sahibi olabilmek için oy kullanmalarını istedi ve destek talebinde bulundu.
 
Cemaat-i İslami lideri ayrıca farklı ülkelerdeki Pakistan elçiliklerinin bulundukları ülkelerde eğitim kurumları açması gerektiğini ve o ülkede çalışan Pakistanlıların çocuklarının kendi eğitim sistemleriyle aynı eğitimi görmelerinin sağlanması gerektiğini ifade etti. 
 
Yurtdışında yaşayan Pakistanlıların kendi ülkelerine para transfer ederken birçok zorlukla karşı karşıya kaldığına da dikkat çeken Siracul Hak, vatandaşların haksız kesintileri ödemek zorunda olduğunu, kendi vatandaşlarının para havale etmesini kolaylaştırmak için bu tür uygulamaların değiştirilmesi gerektiğini belirtti.

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09