ASYA

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 11.7.2016 12:10:59

Cemaat-i İslami'den Keşmirli komutan Burhan Vani'nin Hindistan tarafından şehid edilmesi hakkında açıklama

Pakistan Cemaat-i İslami Hareketi lideri Siracul Hak, Keşmir Direniş Gruplarından Hizbul Mucahidin komutanı Burhan Muzaffer Vani'nin bayramda Hindistan tarafından şehid edilişinin, Hindistan işgal ordusunun Keşmir Halkına yönelik zulmünü ve barbarlığını bir kez daha gözler önüne serdiğini söyledi. Cemaat-i İslami

İslamî Analiz/Haber Merkezi

Pakistan Cemaat-i İslami Hareketi lideri Siracul Hak, Keşmir Direniş Gruplarından Hizbul Mucahidin komutanı Burhan Muzaffer Vani'nin bayramda Hindistan tarafından şehid edilişinin, Hindistan işgal ordusunun Keşmir Halkına yönelik zulmünü ve barbarlığını bir kez daha gözler önüne serdiğini söyledi.
 
Mansura'da kılınan gıyabi cenaze namazının ardından Pakistan basınına konuşan Siracul Hak, Hindistan'ın Keşmirliler'e soykırım uyguladığını ve buna rağmen Pakistan hükümetinin çılgınlar gibi Hindistan'la dost ve ticari müttefik olmak için çabaladığını ifade etti. 
 
Siracul Hak, Cemaat-i İslami olarak Hindistan zulmüne karşı Keşmir direnişinin yanında olmayı sürdüreceklerini ve Keşmirlilerin bağımsızlık hakkını savunacaklarını belirtti.
 
Öte yandan Hindistan işgali altındaki Keşmir'de Burhan Muzaffer Vani'nin şehit edilişinin ardından başlayan protestolarda Hindistan emniyet güçlerinin saldırıları sonucu en az 23 kişi hayatını kaybetti. Ölenlerin çoğunun 26 yaş altı gençler olduğu aktarıldı. 
 
Olayların büyüyebileceği gerekçesiyle Hindistanlı yetkililer, Cammu Keşmir bölgesindeki birçok kent ve köyde süresiz sokağa çıkma yasağı i̇lan etti.
 
 
 

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09