ASYA

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 4.2.2016 11:41:58

Cemaat-i İslami'den işçi cinayetlerine protesto; Hükümet kan akıtarak kendi sonunu hazırlıyor

Pakistan Cemaat-i İslami Hareketi lideri Siracul Hak, PIA'nın özelleştirilmesine karşı çıkan 2 işçinin polis müdahalesinde öldürülmeleriyle ilgili bir açıklama gerçekleştirdi. Cemaat-i İslami

İslami Analiz/Haber Merkezi

Pakistan Cemaat-i İslami Hareketi lideri Siracul Hak, PIA'nın özelleştirilmesine karşı çıkan 2 işçinin polis müdahalesinde öldürülmeleriyle ilgili bir açıklama gerçekleştirdi.
 
Ülke yöneticilerinin kan akıtarak kendi sonlarını hazırladıklarını söyleyen Siracul Hak Islamabad'da yaptığı açıklamada, PIA'nın ülkenin en önemli kuruluşlarından biri olduğunu ve yurtdışında da Pakistan'ı en iyi şekilde temsil ettiğini söyledi. 
 
Hükümetin, PIA işçilerinin akan kanının hesabını vermesi gerektiğinin altını çizen Siracul Hak, Cemaat-i İslami'nin PIA işçilerini yalnız bırakmayacağını ve mücadelelerinde yanlarında olacağını ifade etti. 
 
Pakistan hükümetinin izlediği siyaseti "ceset siyaseti" olarak tanımlayan Cemaat-i İslami lideri böyle bir siyasete ve anlayışa inanmadıklarını söyledi ve Pakistan hükümetinin işçilere haklarını vermek yerine onları şiddetle bastırarak seslerini kısmayı amaçladığını belirtti. Siracul Hak: "Şehit olan PIA çalışanlarının ve ailelerinin üzüntüsünü içimizde hissediyoruz" ifadelerini kullandı ve işçi ailelerine başsağlığı diledi.
 
Özelleştirmelere karşı işçilerin yanında olduklarının bir kez daha altını çizen Siracul Hak, ulusal kurumların özelleştirilmesinin ülke ekonomisine de büyük zarar vereceğini belirtti ve PIA'yı bir para babasının elinde görmek istemediklerini söyledi. Siracul Hak, yöneticilerin bu kuruluşlardaki sıkıntıları özelleştirerek gidermeye çalışmak yerine kuruluşları revize etme yolunu izlemeleri gerektiğini belirtti.
Pakistan Cemaat-i İslam lideri sorunun temelinin bu kuruluşlardan değil sistemden ve yönetimden kaynaklandığını belirterek, sistemdeki bu yozlaşıya ve yolsuzluklara karşı kıyam vaktinin çoktan geldiğini ifade etti.

Öte yandan Cemaat-i İslami Karaçi'de işçilerle dayanışma eylemi gerçekleştirdi:

 
Lahor'da ise Cemaat-i İslami Genel Sekreteri Liakat Baloh'un da katılımıyla işçiler için gıyabi cenaze namazı kılındı:
 

 

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09