ASYA

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 20.6.2016 06:25:49

Cemaat-i İslami'den Hindistan zulmüne direnen Keşmir Kurtuluş Hareketi'ne tam destek

Pakistan Cemaat-i İslami Hareketi lideri Siracul Hak, Pakistan halkının Keşmir özgürleşinceye kadar Keşmirlilerle omuz omuza durması gerektiğini söyledi. Cemaat-i İslami

İslamî Analiz/Haber Merkezi
 
Pakistan Cemaat-i İslami Hareketi lideri Siracul Hak, Pakistan halkının Keşmir özgürleşinceye kadar Keşmirlilerle omuz omuza durması gerektiğini söyledi. 
 
Cumartesi günü Keşmir Kurtuluş Hareketi Zafer Ekber Butt ve yardımcısı Ahmed Butt'u Mansura'da ağırlayan Siracul Hak, Keşmir Özgürlük Grupları'nın birlik sağlamasına ihtiyaç duyulduğunu ve Cemaat-i İslami'nin bu noktada üzerine düşen rolu oynamaya hazır olduğunu dile getirdi. 
 
Keşmirlilerin son 70 yılda verdikleri özgürlük mücadelesinde çok fazla kurban verdiğini belirten Siracul Hak, Pakistan halkının da Keşmir Kurtuluş hareketleriyle şimdiye kadar bir ilişki için de olmadığını söyledi.
 
Keşmir'in özgürlük mücadelesinin çok kıymetli olduğunu da vurgulayan Cemaat-i İslami Lideri, Keşmir Hurriat Konferansı (Keşmir Özgürlük Konferansı) liderleri arasındaki ihtilafların da mücadeleye zarar verdiğini ifade etti. 
 
Siracul Hak, Cemaat-i İslami'nin Hurriat liderleriyle kendi aralarındaki problemleri çözmeleri için defalarca görüştüğünü de hatırlattı.
 
Zafer Ekber Butt ise, Keşmirlilerin Cemaat-i İslami desteğinin farkında olduklarını, ancak Keşmir'deki durumun her geçen gün daha da kötüye gittiğini ve Hindistan'ın Keşmir'deki Müslüman nüfusu yok etmeyi amaçladığını belirtti. 

Zafer Ekber Butt

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09