ASYA

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 6.4.2016 09:47:01

Cemaat-i İslami'den Başbakana ait offshore şirketleri ve 'Panama Belgeleri'ne ilişkin açıklama

Pakistan Cemaat-i İslami Hareketi Lideri Siracul Hak, Başbakan Navaz Şerif'in 'Panama Belgeleri'nin araştırılması için Yargıtay'dan emekli bir hakimin altında bir komisyon kurulması teklifini reddetti. Cemaat-i İslami

İslamî Analiz/Haber Merkezi
 
Pakistan Cemaat-i İslami Hareketi Lideri Siracul Hak, Başbakan Navaz Şerif'in 'Panama Belgeleri'nin araştırılması için Yargıtay'dan emekli bir hakimin altında bir komisyon kurulması teklifini reddetti. 
 
Başbakanın ulusa sesleniş konuşmasına cevaben açıklamalarda bulunan Cemaat-i İslami lideri, meselenin bir an önce Ulusal Mali Sorumluluk Bürosu 'NAB'a taşınması ve gerçeklerin ortaya çıkması gerektiğini ifade etti.
 
Siracul Hak, Panama Belgeleri'nin araştırılmasının emekli bir hakimin işi olmadığını ve bu meselenin araştırılmasının tam teşekküllü bir soruşturma ekibine emanet edilmesi gerektiğini belirtti.
 
Hükümetin NAB'dan kaçmaya çalıştığını ifade eden Siracul Hak, Pakistan Adalet Bakanı'nın meseleyle ilgilenmesi gerektiğini ve üst düzey yargıçlardan oluşan bir komisyonun tayin edilmesi gerektiğini ifade etti. 
 
Cemaat-i İslam lideri, Başbakan Navaz Şerif'in yaptığı konuşmada, ailesinin neden off-shore şirketleri neden kurduğunu açıklamadığını ve bu şirketlerin kara para aklamak için kurulduğunun herkesçe bilinen bir gerçek olduğunu söyledi. Siracul Hak ayrıca başbakanın ailesinin off-shore şirketleri yoluyla iş yapmasının münasip bir durum olmadığını sözlerine ekledi.
 
Merkezi Panama'da bulunan hukuk firması Mossack Fonseca’ya ait 11,5 milyon sayfalık belgenin sızdırılmasının ardından, Başbakan Şerif'in dört çocuğundan üçünün offshore şirketleri aracılığıyla Londra'da gayrimenkuller satın aldıkları ortaya çıkmıştı. 

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09