ASYA

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 17.1.2017 16:20:36

Cemaat-i İslami: Yolsuzluk, bir fil gibi mahkemenin önünde duruyor, delil istiyorlarsa bu file ultrason yapsınlar

Cemaat-i İslami: Yolsuzluk, bir fil gibi mahkemenin önünde duruyor, delil istiyorlarsa bu file ultrason yapsınlar Cemaat-i İslami: Yolsuzluk, bir fil gibi mahkemenin önünde duruyor, delil istiyorlarsa bu file ultrason yapsınlar

İslami Analiz/Haber Merkezi
 
Pakistan Cemaat-i İslami Hareketi lideri Siracul Hak, Pakistan yöneticilerinin Panama Belgelerinde ortaya çıkan yasa dışı finansal faaliyetleri ve ülkedeki yolsuzluk hakkında açıklamalarda bulundu.
 
Ülkeyi yöneten ailenin off-shore şirketleriyle ilişkisinin, yayımlanan raporlarla son derece açık bir şekilde ortaya çıktığını belirten Siracul Hak, Cemaat-i İslami avukatlarının da daha önce Yüksek Mahkeme'ye gerekli argümanları sunduğunu söyledi.
 
Mansura'da Pakistan basınına açıklamalarda bulunan Siracul Hak, her şeyin açık seçik gözler önünde olduğunu vurgulayarak: "Yolsuzluk bir fil gibi mahkemenin önünde duruyor, mahkeme daha fazla delil istiyorsa bu file ultrason yapsın" ifadelerini kullandı.
 
Pakistan Başbakanı Nawaz Şerif'in aile fertlerinin offshore şirketleri hakkında itiraflarda bulunduğunu ancak ellerindeki servetin kaynağının hala ifşa edilmediğini belirten Cemaat-i İslami lideri, başbakanın bu servetin kaynağını açıklaması ve belgelerle ortaya koyması gerektiğini belirtti. Siracul Hak, bunun şeffaf bir şekilde ortaya konulmaması durumunda yolsuzluk, yağma ve talanın kesinlik kazanacağını sözlerine ekledi. 
 
Siracul Hak, yağmalanan ülke sermayesinin halka geri kazandırılması konusunun mahkeme önünde büyük bir imtihan olarak durduğunu ve Pakistan Halkı'nın beklentilerinin karşılanması gerektiğinin altını çizdi.
 
Mahkemeye güvendiğini ve ülkedeki yolsuzlukla mücadelede tarihi bir rol oynamasını beklediğini belirten Cemaat-i İslami lideri, ülkedeki usulsüzlük ve yolsuzluktan herkesin ders çıkarması gerektiğini belirtti ve şöyle devam etti: "Bu yaşananlar Cemaat-i İslami liderlerinin ve çalışanlarının sorumluluğunu daha da artırmıştır, bundan sonra herkes daha şeffaf olmalı ve kayıtlarını daha temiz tutmalı."

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09