ASYA

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 13.6.2016 09:50:17

Cemaat-i İslami: Obama, NATO ve ABD'nin Afganistan'daki katliamlarını devam ettirme peşinde

Pakistan Cemaat-i İslami Hareketi lideri Siracul Hak, ABD ordusunun Afganistan'daki görev alanının genişletilmesinin ve bu kararın Obama tarafından onaylamasının bölge barışı için ciddi bir tehdit olduğunu belirtti. Cemaat-i İslami: Obama, NATO ve ABD

İslamî Analiz/ Haber Merkezi
 
Pakistan Cemaat-i İslami Hareketi lideri Siracul Hak, ABD ordusunun Afganistan'daki görev alanının genişletilmesinin ve bu kararın Obama tarafından onaylamasının bölge barışı için ciddi bir tehdit olduğunu belirtti.
 
Cumartesi günü Mansura'da düzenlenen iftarda diğer Cemaat-i İslami yöneticilerine seslenen Siracul Hak, Obama'nın kararı onaylamak yerine ABD güçlerini Afganistan'dan tamamen çekmesi gerektiğini ifade etti. Siracul Hak, Nato ve ABD'nin Afganistan'da milyonları öldürdüğüne atıfta bulundu ve Obama'nın bu katliamları devam ettirmek istediğini söyledi.
 
Siracul Hak, Pakistan'a yapılan drone saldırılarının da ülkenin bağımsızlığını ve egemenliğini hedef aldığını ve asla kabul edilemeyeceğini söyledi.
 
Pakistan'da son on yılda Kuzey'deki aşiretler bölgesinde 2500'den fazla kişi CIA'in drone saldırıları sonucu hayatını kaybetti. Kurbanların büyük çoğunluğunun kimlikleri tespit edilebilmiş değil. 
 
ABD'nin Hindistan'a Nükleer Tedarikçiler Grubu'na (NSG) üyeliği yolunda verdiği desteğe de dikkat çeken Cemaat-i İslami lideri, hem Pakistan'ın hem Hindistan'ın bölgede nükleer güce sahip olan ülkeler olduklarını ve Washington'un Delhi'yi desteklemesinin bölgedeki barışı zedeleyceğini ifade etti. Siracul Hak, Hindistan'ın tepeden ABD tarafından kontrol edildiğini de sözlerine ekledi. 
 
Cemaat-i İslami Lideri; ABD, İsrail ve Hindistan'ın Çin-Pakistan ekonomik koridoruna karşı sabotaj girişimlerinin de alenen ortaya çıktığını söylerek bu ülkelerin gizli ajanlarının bölgede cirit attığını ve Pakistan hükümetinin de bunların baskısı altında olduğunu söyledi. 
 
 

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09